Vyhledávání

V Silverstonu na vodě Jakub Smrž bez bodů.

V Silverstonu na vodě Jakub Smrž bez bodů.
WSBK Evropa / Silverstone – po závodě
Děštivá pohroma v Silverstonu znemožnila Jakubovi zisk dalších světových bodů.
 
Silverstone si připravil pro Jakubovu první zdejší návštěvu opravdu nevděčné podmínky a v den závodu ho přivítal neustávajícím deštěm a silným větrem. Jakub měl víkend velice dobře rozjetý, ovšem změna počasí mu udělala čáru přes rozpočet. V ranním warm upu se snažil o co nejlepší nastavení motocyklu pro nadcházející deštivý den, nicméně v době závodu se podmínky ještě nečekaně vystupňovaly.
Český jezdec se jich ale nezalekl a po dobrém startu se zapojil do boje o osmou příčku. Bohužel jízda po velmi nekvalitním povrchu tratě byla opravdu zrádná a Jakub v sedmnáctém kole havaroval, stejně jako mnoho jeho soupeřů. Druhý závod pak byl pro extrémní nepřízeň počasí zrušen úplně a Kuba si tak neodváží ze Silverstonu žádné body.
 
Jakub Smrž:
Bohužel mé obavy ze špatného počasí se naplnily a od včerejšího večera prakticky pořád jen prší. Ráno ve warm upu jsem jezdil na druhé motorce nastavené na mokro a postupně si zažíval jízdu v dešti, která je zde velice specifická. Trať přebudovaná původně z letiště je hodně nerovná a díky tomu se zde objevují obrovské kaluže. Nějak se nám nakonec podařilo motorku nastavit, ovšem muselo dojít k výměně spojky, kterou mechanici bohužel nestihli. Do závodu sem tak odstartoval na motorce se kterou jsem jezdil celý víkend na suchu a na které bylo na poslední chvíli provedeno jen pár drobných změn.
 
Start se mi docela vydařil a hned zpočátku jsem bojoval kolem hranice top-ten. Dokázal jsem se dostat do skupiny bojující o sedmé místo, ale velice mě limitovalo ne zrovna ideální nastavení a stále častěji jsem se dostával na limit. Jak se projížděla stopa, celé pole podstatně zrychlovalo a v půlce závodu mě předjel Xaus a po něm i Lanzi. Evidentně jim novější tovární stroje Ducati s kontrolou trakce fungovaly lépe a nebylo snadné s nimi držet krok. Při stále rychlejším tempu se čím dál víc projevovaly rezervy v nastavení odpružení a nakonec mi při výjezdu podklouzlo zadní kolo a po highsideru se už s motorkou nedalo pokračovat.
 
Je to veliká škoda, protože přes nepříznivé podmínky jsem měl závod dobře rozjetý a ve hře byly dobré body, které bych hodně potřeboval. S již hotovým nastavením jsem chtěl bojovat o lepší výsledek v druhé jízdě, ale počasí bylo opravdu šílené a pořadatelé závod odvolali, což bylo velice moudré rozhodnutí. Moji nejbližší soupeři závod naštěstí také nedokončili, a tak jsem udržel čtrnáctou příčku v celkovém hodnocení, ale upřímně řečeno jsem od tohoto víkendu čekal víc.
 
Teď mě čeká chvilka volna a po ní Misano, což je další trať na které jsem ještě nejel. Doufám, že štěstěna tam ke mně bude příznivější, než tomu bylo zde….“
 
 
MPAFoto.com
PR
 

Fotogalerie

Jakub Smrž na WSBK v Assenu 2007

foto archiv týmu, mapafoto.com

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu