Vyhledávání

Válka o motocyklový sport pokračuje. Přechod sportovní autority má potvrdit zvláštní komise FIM

Válka o motocyklový sport pokračuje. Přechod sportovní autority má potvrdit zvláštní komise FIM
 
Prohlášení ČSMS
 Přechod sportovní autority pro motocyklový sport potvrdí v Praze zvláštní komise FIM
 
Valné shromáždění Mezinárodní motocyklové federace se na svém jednání v Portugalsku zabývalo změnou sportovní autority pro motocyklový sport v České republice, již ministr školství, mládeže a tělovýchovy 7. října odebral Autoklubu ČR a přidělil Českému svazu motocyklového sportu.
 
Závěrem jednání Valného shromáždění je rozhodnutí o zřízení zvláštní komise, která navštíví Českou republiku a ujistí se, že rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převést sportovní autoritu na ČSMS je platné.
 
Valné shromáždění FIM tímto krokem reaguje na intenzivní zavádějící kampaň ze strany Autoklubu ČR. Při jednáních, která jsme vedli s FIM v průběhu listopadu, jsme naráželi na řadu dezinformací včetně zpochybňování mandátu ministra školství, které se k představitelům FIM dostávaly z České republiky. Pracovní skupina má za úkol potvrdit změnu národní autority přímo na místě, tak aby byly vyloučeny jakékoliv spekulace.
 
Autoklubu ČR se podařilo u funkcionářů FIM vytvořit dojem, že přechod autority je nestandardní. Fakt je ale takový, že proces, kterým byla Autoklubu ČR autorita odebrána, je zcela běžný a rozhodnutí ministra školství je platné. Jsem přesvědčený, že zvláštní komise dojde ke stejnému závěru.
 
 
ČSMS se zásadně ohrazuje proti tvrzení Autoklubu ČR, že Valné shromáždění rozhodlo v neprospěch ČSMS.
 
 
Karel Abraham v. r.

prezident ČSMS

 

Fotogalerie

Cardion ab Grand Prix České republiky 2008

foto Phen

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu