Vyhledávání

Ve Studeném a v Klášterci nad Orlicí se o víkendu konečně rozjede motoskijöring!

Ve Studeném a v Klášterci nad Orlicí se o víkendu konečně rozjede motoskijöring!

Konečně mohu poslat příznivější informaci ohledně motoskijöringových závodů.

Teď o víkendu v sobotu 28.1. ve Studeném a v neděli 29.1. v Klášterci nad Orlicí uspořádáme první 2 závody seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION-SHIVA KTM Cup 2012“. V kontaktu jsem byl s pořadateli obou závodů a tak mohu poskytnout nejčerstvější informace. Na obou tratích už od minulého týdne pilně pracují tak, aby mohly být odjety kvalitní závody.

V sobotu se pojede závod ve Studeném nedaleko Žamberka a místní trať bude mít premiéru v seriálu MMČR. Podle informací Jaroslava Lipenského, hlavního organizátora závodu za Motocross team Žamberk, se pojede na divácky atraktivní trati. Parkoviště pro diváky je blízko hlavní silnice, závod bude snímán i Českou televizí pro úterní pořad Svět motorů. V 10.30 hod se pojedou tréninky a v 12.30 hlavní závody. Závod bude pořádán společně s místním klubem SK Studené.


Už v neděli se pojede další závod v Klášterci nad Orlicí – na nejvíce známé trati motoskijöringové historie. Vždyť MČR v motoskijöringu se zde jelo poprvé v roce 1998, a to jako vůbec první závod seriálu. Od té doby se zde jelo každý rok, pauza byla pouze v roce 2008, kdy se pro špatné sněhové podmínky nejel v Čechách ani jeden závod MČR. Jedním z hlavních organizátorů závodu je Patrik Šroler, jeden z nejlepších jezdců motoskijöringu. Podle jeho informací bude trať mírně změněna tak, aby byla jezdecky i divácky zajímavější. V Klášterci se závod jede na známém místě v centru obce u fotbalového stadionu.

Na startu obou závodů budou všichni naši nejlepší jezdci v čele s loňskými mistry Sládkem s Čížkem. Do boje o stupně nejvyšší budou určitě chtít zasáhnout i zkušení Kunc s Prossem, místní bratři Šrolerové, neustále se lepšící Mohaupt s Hotovým nebo Josef Mňuk s Langrem. Šance na dobré výsledky mají i další přihlášení jezdci.

V rámci 2 dosud odjetých volných závodů startovali v samostatných jízdách i jezdci z MČR. První závod vyhráli Kunc s Prossem a minulý týden druhý závod pak Josef Mňuk s Filipem Langrem.

Protože se výrazně zlepšily sněhové podmínky, diváci se mohou těšit na oba závody, které budou mít atraktivní průběh.


Všechny Vás zdraví

Josef Vašíček
Federal Mogul Corporation
QA Incoming inspection

 

Fotogalerie

MČR v motoskijöringu v Klášterci nad Orlicí objektivem Boba Hlávky

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu