Velmi vyrovnaná úvodní kvalifikace na závěrečný závod Mistrovství světa Supersport

Dvě desetiny dělají šest pozic

Ano, tak vyrovnaná byla dnešní úvodní kvalifikace na závěrečný závod Mistrovství světa Supersport, ve které Ondra Ježek a tým SMS Racing skončili na 20. místě.

V dopoledním tréninku na okruhu Algarve nedaleko portugalského Portimaa, kde tento víkend probíhá závěrečný závod Mistrovství světa Supersport, zajel Ondra Ježek čas 1:47,642, se kterým skončil na 15. místě, mezi 34 startujícími jezdci. Již dopolední výsledky byly velmi vyrovnané, vždyť Ondra na nejrychlejšího Davida Saloma ztratil pouze 1,663 sekundy, což bylo zároveň pouhých 0,3 sekundy od top ten. Odpoledne, kdy rtuť teploměru překročila třicetistupňovou hodnotu, se jezdec SMS Racing Teamu, stejně jako většina startujících jezdců, již nedokázal zlepšit, nicméně s časem 1:47,931 to bylo opět jen 1,736 sekundy od nejrychlejšího. O vyrovnanosti startovního pole svědčí i skutečnost, že případné zrychlení o pouhé dvě desetiny, by jediného českého závodníka v této třídě posunuly o šest míst nahoru výsledkovou listinou, kde jeho jméno figuruje na prozatímní 20. pozici.

Ondřej Ježek:

Dnes bych to ani až tak špatně nehodnotil. V dopoledním tréninku to bylo 15. místo. Se zajetým časem jsem byl spokojený. Odpoledne se hodně oteplilo, takže byl obrovský problém s gripem. Rozestupy mezi jezdci jsou velmi malé, stačilo byt o dvě desetiny rychlejší a bylo to o dvě řady lepší. O všem se ale bude rozhodovat až v zítřejší kvalifikaci.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu:

Ráno jsme byli na 15. místě, odpoledne v kvalifikaci na dvacátém. Není to na první den špatné, protože rozestupy jsou opravdu minimální. Výchozí pozice pro rozhodující kvalifikaci je dobrá. Motor naší Hondy funguje dobře, Ondra ještě s techniky řeší nějaké problémy s podvozkem. Uvidíme, jak dopadne zítřejší kvalifikace, ale rádi bychom usilovali zase o nějaké body.“