Veľké ceny Slovenské republiky 2011 na Slovakiaringu se zúčastnilo přes 200 jezdců

Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných motocyklov na okruhu 2011

Orechová Potôň 19. 6. 2011
Počas tohto víkendu sa na okruhu Slovakia Ring uskutočnili preteky cestných motocyklov. Na pretekoch sa zúčastnilo viac ako 200 jazdcov z celej Európy.

V sobotu 18. júla si diváci mohli vychutnať Czech Open + Slovak Cup 600 a Czech Open + Slovak Cup 1000. Nedeľa vyvrcholila pretekom kategórii 125 SP, 125 GP, SST 600 a 1000, SSP a SBK.

V kategórii 125 SP sa na prvom mieste umiestnil výborný Michal Puškár zo Slovenska, ktorý si počas celého preteku udržiaval výrazný náskok oproti ostatným pretekárom. Druhú priečku obsadil Chorvát Renato Novosel a víťazné trio uzatvoril Stefano Schillaci z Talianska.

V pretekoch sa pokračovalo kategóriou 125 GP, kde prvú priečku obsadil Tomáš Vavrous z Čiech, druhý bol Talian Alessio Cappella a tretí skončil Adrian Gyutai z Maďarska. Slovenka Barbora Jakubičková obsadila pekné deviate miesto.

Dlho ospevovaný favorit, Slovák Lukáš Jasenský, zabodoval v závode SST 600, z ktorého si odniesol zlato. Druhé a tretie miesto obsadili Michal Prášek a Karel Pešek z Čiech.

Kategória SST 1000 bola šťastná pre Rakúšana s magickým číslom 13, Andreasa Meklausa, ktorý skončil na prvej priečke. Nasledoval ho Čech Michal Filla, tretí bol Martin Choy z Bulharska - obaja zo "stajne" BMW.

Okruh Slovakia Ring tento víkend hostil nielen zarytých fanúšikov motocyklového športu, ale aj rodiny s deťmi, či mladých ľudí, pre ktorých organizátori (tento rok po prvý raz), vo vlastnej réžii pripravili nielen pretek, ale aj sprievodné podujatia. „Účasť odhadujeme na niečo viac ako 4000 návštevníkov, čo je na vyhranené podujatie takéhoto druhu príjemná bilancia. Nebudeme sa však tajiť ambíciou, aby nás v budúcnosti navštívilo čoraz viac ľudí a užili si krásny zvuk motoriek, rovnako ako aj atrakcie, ktoré popri pretekoch prinášame“, hovorí výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Tomáš Vranka.

Orechová Potôň sa už v týchto dňoch začína pripravovať na ďalšie podujatie - Veľkú cenu Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu 2011. „Pretek pripravujeme v termíne 18. – 21. augusta. 34. ročník významnej motoristickej akcie prinesie so sebou niekoľko noviniek, ktoré svojim charakterom zaraďujú pretek medzi najatraktívnejšie motoristické podujatia zabezpečené z každej stránky na najvyššej kvalitatívnej úrovni,“ netají nadšenie Ladislav Šnegoň, športový riaditeľ Slovakia Ringu.