Vydařený Kyjovský okruh 2011 pro Dušana Novosáda

Kyjovský okruh 2011 – třída 125 ccm GP.

Ve dnech 3. a 4. září 2 011 se na okruhu v Kyjově jely silniční závody motocyklů.
Ve třídě 125 GP se závodu zúčastnil i člen 1. MOTOCLUBU KYJOV Dušan NOVOSÁD, který startoval na HONDĚ RS. Tento závod se započítával do Poháru na přírodních okruzích Czech Road Racing Cupu.

A zde Novosád neměl lehkou úlohu. Po neúčasti na Těrlickém okruhu se bodově propadl, sice jen o dva body, na celkové čtvrté místo v Poháru. Před ním byl výborně jezdící Oldřich PODLIPNÝ. Takže realita byla tvrdá, najet na Podlipného tři body.
A už druhý měřený trénink naznačil, že závod bude lahůdkou pro diváky. Hned od začátku kompletní špička Kolář, německý jezdec Lohse, Podlipný, Novosád a Merhaut utvořila skupinu a jela jako regulérní závod, celý trénink v balíku.

To byl velký příslib do nedělního závodu.

A tato prognóza se při samotném závodě potvrdila do nejmenšího detailu. Po nepříliš povedeném startu se Dušan propadl na páté místo. A tímto okamžikem začal jeho skvělý závod. Ve čtvrtém kole již jel na třetím místě za Kolářem a Lohsem. A po několika útocích se před německého závodníka dostal na druhé místo. V těsném závěsu jel stále Podlipný.

Rozhodující moment přišel dvě kola před cílem. Při nájezdu do retardéru dojížděli jezdce o jedno kolo. Novosád šel na plné brzdy, tím Lohse smazal jeho náskok a při výjezdu z retardéru se vrátil na druhé místo. Dušan dojel třetí se ztrátou 0,6 vteřiny.

Ale i toto umístění bylo splněním nelehkého úkolu. Na Podlipného získal tři body a v Poháru za rok 2 011 obsadil celkové třetí místo.

Kyjovský závod byl tak doslova závodem pravdy – pořadí Kolář, Lohse, Novosád je shodné se závěrečným pořadím Czech Road Racing Cupu za rok 2011.