Vyhledávání

Vydřené evropské Michala Filly body ze Švédska

Vydřené evropské Michala Filly body ze Švédska
Předposlední závod seriálu Mistrovství Evropy se jel o uplynulém víkendu na okruhu ležícím nedaleko švédského města Karlskoga, místa na Skandinávském poloostrově kde se nejen narodil Alfred Nobel, ale též zde místní občané vystavili dosti hrbolatou trať. Tým KRTZ s Radkem Rousem a Michalem Fillou se zde pokusil získat další body a vylepšit si celkové postavení v seriálu.
 
Celý víkend převládalo velmi chladné počasí, přesto se na velmi krátké trati (2400m) plné nerovností odehrávaly velmi horké chvilky. Radek si v kvalifikaci vybojoval 8.místo, Michal byl hned za ním na deváté pozici. Prim hráli na této specifické trati především domácí skandinávští jezdci.
 
V samotném závodě se Michalovi podařilo vyjet 4.pozici a Radek Rous dokončil těžký závod na 12.příčce.
 
Michal Filla: Kvalifikace se mi opět nepodařily zrovna nejlépe. Trať ve Švédsku je hodně hrbolatá a je zde hodně pomalých zatáček. To mi zatím na čtyřtaktu moc nesedí, alespoň jsem měl příležitost s tím něco udělat. Závod se vyvíjel docela slibně, když jsme s Radkem jeli ve skupince bojující o třetí místo. Bohužel na tento boj doplatil Radek Rous, který musel po kontaktu s jedním ze soupeřů mimo trať a tím nabral ztrátu.
 
Je mi to líto, protože Radek měl velkou šanci na získání průběžného vedení v šampionátu a nálada v týmu by určitě také byla lepší. Já jsem se prokousal skupinkou na 4.místo za ujíždějícího Cajbacka. Začal jsem ho trochu stahovat a ujíždět ostatním. Bohužel jsem se až ke švédskému jezdci nedostal a závod dojel na 4.místě. Je to určitě pěkný výsledek, ale se svou jízdou, hlavně v druhé půlce závodu, nejsem vůbec spokojen.
 
Nedokázal jsem se pořádně uvolnit a najít správný rytmus. S motorkou jsem pak spíš bojoval a několikrát málem havaroval. Všichni soupeři z čela průběžného bodování ME dojeli až za mnou, takže jsem se na ně před posledním závodem ve Španělku, který se jede až v říjnu, zase trošku přitáhl. Chtěl bych poděkovat všem svým partnerům za podporu a týmu za dobře připravený motocykl.
 
Výsledky závodu:
1.Kuberrod, 2.Pekkanen, 3.Cajback, 4. Filla,.. 6.Tarizzo, ..11.Marrancone, 12.Rous
 
Průběžné pořadí Mistrovství Evropy třídy Supersport:
1.Marrancone 59b, 2.Tarizzo 58b, 3.Rous 53b, 4.Filla 49b, 5.Cajback 32bodů 
 
Vladimír Novotný
PR & Foto

 

Fotogalerie

Michal Filla na ME motocyklů v Mostě 2007

foto archiv týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu