Vyhledávání

Závodní silniční pneumatika GP Racer D211 legendou ještě před svým uvedením na trh

Dunlop GP Racer D211: ZÁVODNÍ PNEUMATIKA SVĚTOVÝCH ŠAMPIONŮ MÍŘÍ DO ULIC

Závodní silniční pneumatika GP Racer D211, která se stala legendou ještě před svým uvedením na trh, se určitě stane novým standardem pro pneumatiky špičkového výkonu. Pneumatika GP Racer D211, jejímž základem je závodní pneumatika Dunlop D211 GP, která stabilně vyhrávala na všech úrovních světového motocyklového sportu již od svého uvedení na trh, přináší běžnému spotřebiteli technologie vyvinuté na základě skutečných závodních zkušeností.

Mezi tyto technologie patří více směsí v běhounu - Multi-Tread, která zajišťuje vynikající přilnavost, vysokou stabilitu a přesnou zpětnou vazbu, konstrukce bezešvého pásu JointLess Belt (JLB), pro pohodlí a stabilitu při vysokých rychlostech, a revoluční systém NTEC, který umožňuje úpravu tlaku hustění a je určen pro uspokojení většiny příznivců náročných závodních tratí stejně jako pravých sportovních jezdců – pro použití na silnici jednoduše nahustíte na tlak předepsaný výrobcem motocyklu a v době závodu snížíte tlak pro zvýšení přilnavosti, aniž by se snižovala tuhost pneumatiky, která je důležitá za všech okolností.

Všechny tyto technologie společně dávají pneumatice GP Racer D211 schopnost převést impozantní výkonnost ze závodních tratí na obratnost a spolehlivost na silnicích.
„Příběh pneumatiky GP Racer D211 je dobrým příkladem naší vývojové strategie v akci,“ říká Sharon Antonaros, obchodní a marketingový ředitel Goodyear Dunlop pro Evropu.
„Naším plánem bylo vytvořit nepřekonatelnou závodní pneumatiku, jejíž vývoj by pak pokračoval směrem k stejně vynikajícímu výrobku pro naše zákazníky se závodními ambicemi. Obou cílů bylo dosaženo.

Závodní pneumatika D211 GP překonala všechna naše očekávání. Je velmi nezvyklé, aby jedna pneumatika v motocyklovém sportu tak bezvýhradně dominovala. Důsledkem jejího úspěchu je obrovské očekávání směřující k uvedení na trh silniční verze GP Racer D211 a zaznamenali jsme nebývalý tlak ze strany sítě našich prodejců, kteří ji chtějí mít na skladě co nejdříve.
Pevně věříme, že jakmile naši evropští zákazníci dostanou příležitost vyzkoušet si pneumatiku GP Racer D211, pocítí ten rozdíl nejenom na silnici, ale budou ho schopni měřitelně zaznamenat i v závodech.“

Pneumatika GP Racer D211 je k dispozici ve třech provedeních směsi: Měkká (Soft – S) byla vyvinuta pro maximální výkon u vzdáleností na 20–25 kol; střední směs (Medium – M) je optimalizovaná pro 35–40 kol; typ Endurance (E) pro 65–70 kol.

„Dnešní motocykly kategorie superbike dosahují akceleračních a brzdných sil, které jsou skoro tak extrémní jako síly u závodních motocyklů,“ říká Stephen Male, ředitel sekce motocyklového sportu Dunlop. „To je důvod, proč jsme každý i ten nejmenší prvek závodní technologie a znalostí předali do programu GP Racer D211 a testovali jsme tuto pneumatiku na okruzích, jako je Phillip Island, Magny Cours a Jerez, abychom zajistili, že tyto směsi budou vyhovovat různým potřebám.“
Emmanuel Robinet, ředitel vývoje pro motosport a motocykly vysvětluje: „Dosáhli jsme vynikající stability v přímém směru a jemnějšího chodu tím, že jsme překryli nylonovou kostru radiální konstrukce nylonovými nárazníkovými pásy a nepřerušeně navinutým pásem běhounu z aramidového vlákna pro eliminaci obvodového přírůstku. Změnou úhlu nárazníkových pásů vůči kordové vrstvě kostry a vůči sobě navzájem jsme schopni regulovat tuhost bočnice i běhounu. Tím získáváme skutečně vysoký stupeň stability okraje běhounu, a tím i důvěru při projíždění zatáček vysokou rychlostí.

Nejvíce jsme hrdi na tu skutečnost, že tato pneumatika poskytuje optimální kombinaci zpětné vazby, přilnavosti a stability, ať už se použije za extrémních závodních podmínek, nebo v méně obtížném, ale stále vysoce náročném prostředí silnic.“
Konstruktéři pneumatik Dunlop se pravidelně setkávají s úkolem přenést technologii osvědčenou v závodech co nejrychleji na supersportovní trh. V případě závodně silniční pneumatiky GP Racer D211 tento požadavek více než jen vyplnili – současně splnili sen každého supersportovního jezdce.


Z těchto důvodů bude uvedení pneumatiky Dunlop GP Racer D211 na trh nedočkavě očekávaným dnem v motocyklovém kalendáři na rok 2010.


Rozměry GP Racer D211:
Pneumatika GP Racer D211 bude k dispozici v hladké verzi i s dezénem, a to v těchto rozměrech:
Rozměry Směsi
120/70 ZR 17 Soft, Medium, Endurance
160/60 ZR 17 Endurance
180/55 ZR17 Soft, Medium, Endurance
190/55 ZR17 Soft, Medium, Endurance
200/55 ZR 17 Soft, Medium, Endurance

Klíčové vlastnosti pneumatiky GP Racer D211:
• Směs Multi-Tread (MT) zaručuje rychlé zahřátí, vysokou stabilitu při brzdění a přesnou zpětnou vazbu za všech podmínek.
• Konstrukce NTEC umožňuje jezdci vyladit pneumatiku úpravou tlaku hustění: nahuštění na výrobcem předepsaný tlak pro použití na silnici, snížení tlaku pro suché závodní tratě.
• Úhly pásu vůči kostře jsou technicky navrženy tak, aby stabilizovaly bočnice pro plynulé a citlivé změny směru jízdy mezi maximálními úhly náklonu.
• Nylonové nárazníkové pásy a nepřerušeně navinutý pás běhounu z aramidového vlákna eliminují obvodový přírůstek pro jemnější chod a předvídatelný výkon při náročném používání.
• Konstrukce pásu JointLess Belt (JLB) pro vysokou stabilitu při vysokých rychlostech a pohlcování otřesů.
Závodní dědictví pneumatiky GP Racer D211
Profesionální závodníci vždy dbají na to, aby pracovali s nejlepším vybavením. Pneumatika Dunlop D211 GP (podle které byla pneumatika GP Racer D211 vyvinuta) spadá právě to této kategorie. Bere svět motocyklového sportu na dvou kolech útokem, vítězí už při první vyjížďce na závodní trať a chystá se překonat traťové rekordy po celém světě.
•165 pódií
• 25 jezdeckých šampionátů v mezinárodních sériích Supersport a Superstock
• 3 vítězství v závodech TT 2009, kdy Ian Hutchinson zvítězil ve stejný den v závodě třídy Supersport 1 i Superstock (kde dosáhl nového korku kola), a Michael Dunlop zvítězil v závodě třídy Supersport 2.
• Stovky vítězství na klubové úrovni


O společnosti Dunlop:
Dunlop je předním světovým výrobcem vysoce výkonných pneumatik s působivým souhrnem úspěchů v motosportu. Bohaté zkušenosti společnosti Dunlop ze závodů jsou základem neustálého vývoje inovativních technologií při designu a výrobě pneumatik pro každodenní jízdy na motocyklech.
Jako standard obouvá pneumatiky Dunlop mnoho předních světových výrobců motocyklů, mezi něž patří Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Piaggio, Suzuki, Triumph a Yamaha.

Další informace o motocyklových pneumatikách Dunlop najdete na adrese www.dunlopmotorcycle.eu  

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu