19. ročník seriálu Porsche Mobil 1 Supercup odstartoval v Turecku i s Rosinou

Prvé body sezóny!

Bratislava / Istambul 8.5. 2011.

19. ročník seriálu Porsche Mobil 1 Supercup odštarovali až tento víkend ako súčasť Veľkej ceny Formuly 1 v Turecku. Na úvod niekoľko základných informácií o aktuálnej sezóne jedného z najprestížnejšch továrenských okruhových seriálov motoristického športu: v tomto roku sa do štartovej listiny na celú sezónu zapísalo 18 jazdcov plus im napríklad už v Turecku sekundovali ďalší traja hosťujúci jazdci. V štartovej listine sme našli jazdcov zo 14 rôznych krajín, najviac po troch ich je z Holandska, Rakúska a Nemecka, po dvoch jazdcoch majú zastúpenie Anglicko, Poľsko a Turecko a po jednom stáli na štarte prvej Veľkej ceny jazdci z Argentíny, Spojených Arabských Emirátov, USA, Talianska, Francúzska a samozrejme naše farby hájil, tak ako v uplynulých sezónach, Štefan Rosina. S uspokojením môžeme informovať, že poľský Verva Racing Team spolu s tímovým kolegom Kubom Germarziakom ( 20 r. - najmladším jazdcom celého jazdeckého poľa) zapísali do hornej polovice výsledkovej listiny.

„Výsledky kvalifikácie nás s Kubom zaradili o 4 stotiny za sebou na 7. a 8. Priečku s odstupom iba 6 desatín sekundy za najlepším časom Engelharta, čo naznačuje opäť mimoriadne vyrovnanú sezónu. Netestovali sme tu a tak je to v zásade veľmi nádejné“ – hodnotí Štefan mimoriadne dôležitú kvalifikáciu.

Nedeľné preteky , pre zaujímavosť v histórii Porsche Supercupu už 195. v poradí, priniesli niekoľko zaujímavých výsledkov. Systémom štart cieľ zvítazil najrýchlejší z kvalifikácie - Nemec Christian Engelhart pred tímovým kolegom – Angličanom Nickom Tandym z Konrad Motorsport. Nestáva sa to v tomto seriáli často – týmto výsledkom tak získali hned v premiére pódiové „double“. Tretiu priečku obsadil Rakúšan Norbert Siedler, jazdiaci v jednom z Lechnerových tímov.

Štefan Rosina skončil napokon na bodovanom 10. mieste - „dôležitý bol štart, tam som sa musel vyhnúť Kubovi, aby sme hneď v úvode nemali zbytočnú kolíziu. To využil Patrick Huismann a s jeho skúsenosťami z 15 sezón supercupu, mi nedal šancu ho predbehnúť, hoci som sa snažil – blokoval ako sa dalo a pri jednom z pokusov nás napokon ešte v závere pretekov obehol Kevin Estre. Spokojný som však s prvými bodmi, s atmosférou a profesionálnou technickou prácou v tíme a už teraz sa teším na trate, kde sme toho natestovali viac a mohli by sme mať navrch aj na tých najlepších – veď časové roziely v klalifikácii boli na úvod sezóny skutočne minimálne.“ – dodáva Štefan Rosina.
Seriál pokračuje už o dva týždne – 22.5. v Barcelone.