24 h Dubaje 2011: Posádka Michala Matějovského si dojela pro stříbro

Matějovského tým v Dubaii na 2. místě i za svítání
- 15. 1. 2011, Dubai -

Michal Matějovský má na okruhu v Dubaii za sebou dvě další střídání. "Ještě v noci jsem střídal Rossiho po výměně přední poloosy a výměně pneu. Auto jelo dobře, snažil jsem se co nejvíce stahovat ztrátu za v té době jedoucím BMW holandského týmu. Asi po hodině jízdy mne kolem třetí hodiny ranní vystřídal Pepe Oriola.

Cítil jsem se dobře, před dalším střídáním (cca v 9.50 dubaiského času) jsem odpočíval přímo nad boxy v místnostech pro novináře, které byly v té době úplně prázdné a byl tam relativně klid. Ráno, ještě při Rossiho jízdě který jel v té době přede mnou, jsme museli měnit pneu a brzdové obložen. Na trati se díky větru začal trochu objevovat i písek. Jsem rád, že se nám daří držet přes všechny obtíže druhou pozici. Uvidíme, jak se závod bude vyvíjet ve svém úplném závěru." řekl asi tři hodiny před koncem vytrvalostního závodu DUNLOP 24H Dubai na okruhu v Dubaii Michal Matějovský.

Tým SUNRED s Michalem Matějovským dokončil závody DUNLOP 24H Dubai na 2. místě !

V sobotu 15. ledna 2011, přesně ve 14 hodin, skončil první okruhový závod sezóny 2011 - DUNLOP 24H Dubai. Španělskému týmu SUNRED, ve složení Pepe Oriola, Michael Rossi, Javier Ibran a Michal Matějovský, se v tomto těžkém závodě podařilo získat v silné konkurenci 2. místo ve své třídě (A3T) a celkově skončili na 18. místě v závodě, ve kterém startovalo 84 vozů různého výkonu rozdělených do osmi tříd!

"Jsem šťastný, že se nám podařilo, i přes kolizi, kterou jsme během závodu měli, vybojovat 2. místo. Takto dlouhý vytrvalostní závod byl pro mne premiérou, ale velmi jsem si to užíval. Na okruhu jsem zde poprvé a tak snad nejhorší pro mne bylo zvyknout si na průjezdy zatáčkami a nalézt optimální stopu, během prvního nočního střídání. Při druhém střídání v noci ale už tento problém odpadl.

Chtěl bych poděkovat celému týmu, byla to moc fajn spolupráce a jsme všichni rádi za výborný výsledek na počátku letošní sezóny." řekl po skončení závodu v Dubaii Michal Matějovský.

On-line zpravodajství (3 web kamery), fotodokumentace celého závodu a průběžné výsledky jsou i nadále živě na http://live.24hseries.com/livetiming/.