Vyhledávání

Adam Lacko si odbyl premiéru v Le Mans Series v závodě 1000 km Spa

Adam Lacko si odbyl premiéru v Le Mans Series v závodě 1000 km Spa

Spa - Lacko si užil premiérový závod v Le Mans Series


Adam Lacko si o druhém květnovém víkendu odbyl premiéru v Le Mans Series v závodě 1000 km Spa-Francorchamps. S týmovými kolegy Julienem Schroyem a Carlem Van Damem obsadil s vozem Saleen S7-R ve třídě GT1 šestou pozici.Sobotní kvalifikaci absolvoval Carl Van Dam, který také nedělní závod rozjížděl. Saleen S7-R stáje Atlas FX Team FS startoval z páté pozice ve třídě GT1 a z pětatřicáté absolutně. Holandský jezdec se vyhnul všem úvodním karambolům a přečkal vlhkou trať, která zmokla během startovní procedury.

Jezdci týmu Atlas FX Full Speed absolvovali dvojité stinty. Po dvou hodinách usedl do speciálu Saleen S7-R Belgičan Julien Schroyen, jehož jízda byla poznamenána přerušením závodu červenými vlajkami. Na okruhu Spa-Francorchamps vypadl elektrický proud, který zapříčinil nefunkčnost časomíry. Restart závodu proběhl za safety carem zhruba po půl hodině oprav.

Na poslední část závodu usedl do vozu Adam Lacko. Český závodník si v Le Mans Series odbyl úspěšnou premiéru, když postarší speciál Saleen S7-R dovezl do cíle na šesté pozici třídy GT1 a třiatřicáté v absolutním pořadí.

Adam Lacko, jezdec Atlas FX-Teamu FS: „Závod ve Spa-Francorchamps jsem si opravdu užil. Byla to moje premiéra v Le Mans Series a musím říct, že závody tohoto typu jsou zajímavější, něž závody vozů GT1. V závodě musíte být stále ve střehu. Podíváte se před zatáčkou do zpětného zrcátka, kde nic nevidíte. Na výjezdu vás už předjíždí prototyp LMP1. Je to opravdu zajímavé závodění.“

„Závod jsme absolvovali bez větších problému a hlavně nám držela technika, což je nejdůležitější. Z naší trojice jsem byl ve voze nejdéle, asi 150 minut. Při svém stintu jsem absolvoval jednu safety car fázi, když v zatáčce Blanchimont boural Christoffer Nygaard. O následujícím víkendu mě čeká závod Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích v Mostě, kde pojedu s vozem Mercedes-Benz C-Klasse AMG DTM týmu Cars.cz Charouz Racing.“

BPA

PR

 

Fotogalerie

Adam Lacko se vrací do šampionátu trucků 2010, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu