Vyhledávání

Brněnský tým KT MOTORSPORT odváží z Mostu 6x zlato v řadě

Brněnský tým KT MOTORSPORT odváží z Mostu 6x zlato v řadě

O uplynulém víkendu se vyznavači okruhových závodů sjeli do severočeského Mostu, kde se konal další díl středoevropského, ale zároveň českého okruhového šampionátu. A přestože se oba zmíněné šampionáty dostaly do své druhé poloviny, jednalo se o letos vůbec první závod u nás.

Na akci nechyběl ani tým KT Motorsport z Brna s oběma Lotusy Exige. Tyto vozy se objevily na startu všech vypsaných závodů D4 do 2000 ccm, tedy dvou sprintech i ve vytrvalostní dvouhodinovce. A zatímco při předchozích letošních závodech se ne vždy týmovým vozům dařilo dle představ, v Mostě vše dopadlo na jedničku.

„Konečně víkend, kdy všechno fungovalo podle našich představ. Markovi Friedovi se opět podařilo zvítězit v obou závodech a už třetí rok ho v jeho třídě nedokázal v Mostě nikdo porazit. Vynikající výkon předvedl i druhý jezdec týmu Petr Mandelík, který ve třech svých startech vybojoval tři pódiová umístění. Třetí a druhé místo ve sprintech a společně Petrem Levíčkem zvítězili ve vytrvalostním závodě, kde dokázali bojovat i s vozy z vyšších kubatur,“ pochvaluje si Rudolf Fried.

Marek Fried si ze své oblíbené trati z Mostu nakonec odvezl double – jasně vyhrál oba sprinty „nejslabších“ závodních vozů. Zároveň dosáhl nejrychlejšího času, který měl hodnotu 1:44.881 min, což odpovídá průměru 144,8 km/h. O další úspěchy týmu KT Motorsport se pak ve stejných závodech postaral Markův týmový kolega Petr Mandelík, startující rovněž s vozem Lotus Exige GT-R, v jeho případě s čistě bílým. Přitom to mohlo být ještě o příčku lepší, jelikož v sobotu Petr celý téměř půlhodinový závod kroužil za stříbrným Františkem Doškem s jeho novinkou, Peugeotem 208 GTi. Krátce před koncem jej dokonce předjel, nicméně hned po předjížděcím manévru ve vyhlášeném mosteckém retardéru následoval výjezd do štěrku a tak Mandelíkovi nakonec bronz zůstal. Na další útok už bylo příliš málo času.

Marek Fried si tak připsal své první letošní double a v nedělním sprintu se pak jednalo i o double týmové s Petrem Mandelíkem. Dva největší soupeři Došek (Peugeot) a Mužík (Clio) navíc v průběhu nedělního závodu odpadli, takže odstup od zbytku startovního pole byl poměrně propastný.

„Díky těmto výsledkům se Marek Fried dostal zpět do boje o titul mistra zóny střední Evropy. Je škoda, že na Slovakiaringu nebude moci pro pracovní vytížení startovat v nedělním závodě, ve kterém by měl startovat i jeho největší soupeř Vesnič,“ doplnil šéf týmu Tomáš Kusý.

Nejpilnějším jezdcem brněnského týmu byl v Mostě ale Petr Mandelík, který si ke dvěma startům ve sprintech přidal ještě start v sobotní podvečerní dvouhodinovce. V té se střídal s Petrem Levíčkem a společně se pak postarali o další zlato. Celkově skončili s 62 ujetými koly osmí, když závod zajeli průměrem 142,4 km/h.

Příštím podnikem šampionátu FIA CEZ i MMČR bude již za necelé dva týdny tradiční Cena Slovenska na Slovakia Ringu, která se uskuteční o víkendu 23. až 25. srpna. Celkem pak v letošním okruhovém kalendáři zbývají již jen tři závodní víkendy. Po tom slovenském se pojede už pouze na Masarykově okruhu v Brně, kde závodníky i okruhové fanoušky čeká Podzimní cena a Epilog.

Snad se již brzy podaří dokončit další Lotus se silnějším motorem pro šéfa týmu Tomáše Kusého, takže vůz bude patřit do nejsilnější kategorie D4. V Mostě se zatím tento připravovaný speciál do bojů nezapojil.

Kalendář okruhových závodů MMČR / FIA CEZ – 2013

28.04. Hungaroring

12.05. Red Bull Ring

23.06. Poznaň

11.08. Most

25.08. Slovakia Ring

15.09. Brno

06.10. Brno – Epilog

 

Tisková informace týmu KT Motorsport www.lotus-sport.com

V Brně 12. Srpna 2013

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu