Vyhledávání

Carboniacup 2017 směrem na Sárvár

Druhý letošní závodní víkend absolvují jezdci Carboniacupu premiérově na maďarském autodromu Pannoniaring, který se nachází ve městě Sárvár, tedy 4740m dlouhý a pěkný autodrom, který využívá hodně evropských týmů k testování. Z Vídně, nebo Grazu sem dojedete přibližně za 1,5h a přivítá Vás zázemí s 35 boxy, časomírou na úrovni F1, restaurací, či pension s 25 dvojlůžkovými pokoji.

Mezi přihlášenými je prozatím 47 vozů ale jezdce ještě přijímáme stále.

Do skupiny formulových vozů je přihlášen Filip Zelenský s krásnou formulí Dallara F308, vítěz prvního závodu z Mostu Jan Rieger, který pro letošní rok vyměnil techniku a pořídil Glorii C8F do divize D1, v barvách Effective Racing vyrazí do Maďarska Marek Boris Machulda a ze zahraničí dorazí i Günter Weiss.

Ve skupině C, kde startují převážně různé evoluce strojů Caterham se objeví i Jan Mareček na KTM X-Bow, Volker Heinke s Radicalem SR3, Gottfried Hatz a Thomas Peveling s konstrukcí Pacemaker. Chybět nebude ani pětice Rakušanů Krammer, Maurer, Kranzmüller, Riesenbauer a Franz. České barvy budou hájit Bláha, Frank, Kirchner a Křečkové.

Velmi pěkných 11 vozidel přináší přihlášky do skupiny B sériových cestovních vozů, která bude mít i jednoho zahraničního hosta, a to Slováka Miroslava Beera se Subaru Impreza. Nebude chybět krásná Corvetta Stanislava Šedivce, Jaguár Tomáše Ferčáka, tři BMW Valdmanna a Zdeňka a Zbyňka Čurdových, či Mazda RX8 Pavla Zemana. Pravidelný účastní k Tomáš Beneš s Alfou Romeo nevynechá ani toto klání.

Třináct vozů se zatím přihlásilo do skupiny A, kde uvidíme mimo jiné Petra Zelenku se Suzuki Swift, Radka Horta s Porsche GT3, Miroslava Látra s BMW, Ottu Svobodu ze Šenkýř Motosport s BMW M3, Miloše Mertu se Subaru Impreza Sti, či Víta Martinovského s Hondou Civic Type R.

Tak vzhůru do slunného Maďarska, kde si určitě jezdci nenechají ujít i místní kulinářské speciality.

Carboniacup na Pannoniaringu startuje již 15. května.

Autor: Vláďa Rožánek, člen KMN

zdroj: Carboniacup 2017

 

 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu