Vyhledávání

Český student vyhrál finále mezinárodní souteže a nastoupil k Renault F1 Teamu

Český inženýr vyhrál finále mezinárodní soutěže Altran Engineering Academy

Letos poprvé se soutěž Altran Engineering Academy konala také ve střední Evropě. Vítězem středoevropského finále se stal 25letý Josef Dubský. Jeho projekt byl zaměřen na automatizaci aerodynamických výpočtů, která významně snižuje čas a zdroje potřebné pro optimalizování aerodynamiky částí Formule 1. Komise obzvláště ocenila inovativní koncept a jeho potenciální přínos pro tým ING Renault F1. 30. července 2007 se Josef zúčastnil mezinárodní závěrečné prezentace v Enstonu.

Díky své skvělé prezentaci a přesné argumentaci zvítězil nad ostatními finalisty z celého světa a vyhrál šestiměsíční stáž v rámci výzkumné a vývojové sekce týmu ING Renault F1. V září tedy následoval kroky předchozích vítězů z UK, Španělska, Švédska, vrátil se do Enstonu k týmu ING Renault F1 Team a začal pracovat v oddělení výzkumu a vývoje. Kromě platu získal také ubytování a firemní auto.

Fascinující šestiměsíční dobrodružství: rozhovor s Josefem Dubským

Co přesně v Enstonu děláte?
Od prvního dne jsem nastoupil přímo do oddělení vývoje a výzkumu. Jedná se v podstatě o nejzajímavější možnou pozici pro čerstvého inženýra. Právě tady se totiž zkouší a realizují nová technická řešení před tím, než jsou později použita v konstrukci. Pracovní náplň je tak velmi pestrá a dostal jsem příležitost naučit se mnoho nového.

Jak se Vám líbí pracovat jako součást týmu ING Renault F1 Team?
Moje práce je vlastně i mým hobby. Vždycky jsem se zajímal o auta, motocykly, veterány, prostě o vše, co má spalovací motor. Proto je asi jasné, že možnost pracovat v týmu Formule 1 je pro mě v podstatě splněným klukovským snem. Vlastně ještě před rokem bych jen těžko uvěřil, že se tento sen někdy může stát realitou.

Jaký dopad má v Enstone návrat Fernanda Alonsa?
Bez jakýchkoli pochybností přinesl návrat Fernanda Alonsa společně s uvedením nového auta vysoká očekávání a více důvěry v novou sezónu. V letech 2005 a 2006 dosáhl Renault společně s Fernandem obrovských úspěchů a všichni doufáme, že bude tato osvědčená kombinace řidiče a auta znovu úspěšná.

Co děláte v Anglii, když nepracujete?
Ve svém volném čase jsem zde dosud neměl šanci se nudit. Velkým zážitkem byl například závod veteránů ve stáří až pres 100 let, na který jsem byl pozvaný do Donningtonu. Díky autu, které mi bylo v rámci výhry Renaultem poskytnuto na dobu mojí praxe, jsem taky během víkendu často cestoval a mohl navštívit spoustu zajímavých míst.

Co znamená tato příležitost pro Vás osobně a pro Vaši budoucnost?
Práce v týmu RF1 je pro mě velkou příležitostí učit se a získat praktické zkušenosti. Před tím, než jsem měl to štěstí vyhrát Altran Engineering Academy, jsem měl původně v plánu pokračovat v doktorském studiu. Poté, co se mi podařilo uspět ve finálovém kole soutěže, jsem si slíbil, že po absolvování mojí 6ti měsíční stáže se k doktorskému studiu vrátím. Ale kdo ví, třeba se po studiích k motosportu opět vrátím.

Co byste poradil ostatním studentům a mladým inženýrům?
Každopádně bych každému jen a jen doporučil, aby možnosti, jaké například Altran Engineering Academy nabízí, maximálně využili. Přihláška do soutěže pro mě znamenala jen vyplnění formuláře s osobními daty a popsání svého projektu v 500 slovech. Tehdy jsem si řekl, že nemám co ztratit a zkusím to. Jak je vidět, nakonec se mi podařilo splnit si svůj ještě před rokem zcela nereálný sen. Za to jsem společnosti Altran velmi vděčný.

Altran Engineering Academy
Soutěž založená v roce 2004 je jedinečnou iniciativou s jasným cílem: dát příležitost mladým talentům. Formule 1 je sice proslulý, ale uzavřený svět, jehož hranice je, zvlášť pro mladé inženýry, velmi těžké prolomit. AEA byla založena jako "akademie hvězd" díky ochotě týmu ING Renault F1 Team otevřít Formuli 1 na všech úrovních a díky závazku Altranu dát příležitost studentům posledních ročníků vysokých škol a čerstvým absolventům.

Soutěž každoročně přitahuje stovky mladých uchazečů z nejlepších univerzit a škol na celém světě. Ing. Josef Dubský je čtvrtým vítězem AEA.
Přihlašte se do Altran Engineering Academy
Kandidáti se mohou přihlašovat od 1. března do 15. května 2008 na oficiálních stránkách soutěže na adrese http://www.altran-academy.com, kde jsou také podrobnější informace o soutěži, podmínkách na soutěžící a témata projektů. V létě 2008 bude devět finalistů z celého světa prezentovat své projekty v Enstonu porotě expertů, které předsedá manažer pro výzkum a vývoj týmu ING Renault F1 Robin Tuluie.


Technologické partnerství Altran - ING Renault F1 Team

Altran podporuje Renault F1 tým od roku 2002 poskytováním řešení z různých specializací včetně elektroniky, logistiky, řízení kvality a projektového managementu. Altran přispívá k vývoji podvozků v Enstonu ve Velké Británii a k vývoji motorů ve Viry-Châtillon poblíž Paříže.

O Altranu
Altran je evropským lídrem v konzultantství v oblasti inovace a technologie. 17 000 konzultantů na celém světě pokrývá široký rozsah inženýrských specializací. Altran nabízí svým klientům průběžnou podporu během celého inovačního cyklu – od výzkumu a vývoje přes IT až po manažerské konzultace.

Od založení Altranu ve střední a východní Evropě v roce 2006 se firma v této oblasti dynamicky rozvíjí. V České republice se firma specializuje na automobilový a elektronický průmysl. Pracuje pro významné lokální i mezinárodní zákazníky v těchto oborech. Svým klientům přináší zlepšení výkonu v oblastech kvality, procesů, projektového řízení a inovací.


Více informací na naší lokální stránce: www.altran.com/cee


Baptiste Pavy

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu