Dan Michl s vozem Opel Michl 08/04 zazářil na evropském závodě do vrchu i na okruhu v Mostě

Úspěšný máj MICHL MOTORSPORTu

Oba dva již odjeté květnové závody, které absolvoval Dan Michl s černým automobilem vlastní konstrukce Opel Michl 08/04, znamenaly pro MICHL MOTORSPORT velké úspěchy.

První závod do vrchu pod hlavičkou Evropského Poháru FIA, kterého se Dan letos zúčastnil, se jel 23-24. května 2009 v italském městečku Verzegnis a jak je už v těchto končinách tradicí, byl ve skupině E1 velmi silně obsazen. Dan Michl získal ve své skupině druhé místo za výborným Georgem Plasou (BMW V8 Judd) – pro toho závod probíhal vlastně na domácí trati, ve Verzegnis najede ročně kolem dvaceti závodních jízd a dokázal by zde zajet i poslepu.

Kromě tradičního soupeře Georga však Dan dokázal výrazně porazit všechny konkurenty ze skupiny E1, kde jezdí spousta bývalých vozů DTM, a postavil se jako rovnocenný soupeř i mnoha závodníkům z formulové skupiny F3000. První body ve vrchařské sezóně za druhé místo jsou tedy skutečně velkým úspěchem.

Přesně týden předtím ukázal Dan Michl kvality své i svého vozu na okruhové trati. V závodě, který se konal o víkendu 15.-17. května 2009 na mosteckém autodromu, se pral o body se silnějšími vozy DTM a na startu se postavil vedle nich. V závodě, který byl plný překvapivých odstoupení jezdců, nakonec dojel na absolutně druhém místě mezi A. Charouzem (Mercedes Benz C-Klasse DTM) a B.Urbanem (Lamborghini Gallardo) a s velkým náskokem zvítězil ve své třídě do 3500ccm.

Poslední květnový víkend stráví oba jezdci stáje MICHL MOTORSPORT, jak Dan, tak Josef společně na vrchařském podniku Ústecká 21, kde se jede kromě českého mistrovství i Mistrovství Evropy v závodech historických automobilů do vrchu a také Evropský Pohár FIA.