Vyhledávání

Defekt pneumatiky krátce před koncem závodu znamenal konec nadějí Jana Charouze

Hungaroring - Charouz zářil, ale nakonec skončil bez bodu


Jan Charouz i v nedělním závodě Formule Renault 3.5 na maďarském Hungaroringu sahal po bodovaném umístění, defekt pneumatiky krátce před koncem závodu ale znamenal konec nadějí. Český závodník přesto znovu prokázal, že patří k největším bojovníkům ve Světové sérii Renault.


Jakoby Jan Charouz v Maďarsku prožil opakování brněnského závodního víkendu Světové série Formule Renault 3.5. Stejně jako na domácí trati získal i na Hungaroringu v sobotu body za sedmé místo a v neděli patřil k jezdcům, kteří si nejvíce zasloužili pozornost televizních kamer. Oficiální rezervní jezdec týmu Renault F1 srdnatě bojoval, měl nadosah další body, přesto nakonec vyšel naprázdno.

Janu Charouzovi se vydařil už start, když se posunul ze šestnácté na třináctou pozici. Tým P1 Motorsport zvládl výtečně také povinnou zastávku v boxech. Poté, co všichni jezdci vyměnili pneumatiky, patřila Charouzovi devátá pozice, když se krátce po návratu na trať blýskl perfektním předjetím Brendona Hartleye. Jan Charouz si tak na trati, na které se téměř nedá předjíždět, polepšil ve srovnání se startovní pozicí o sedm míst! Český závodník se rychle dotáhl také za osmého Jakea Rosenzweiga a pokusil se Američana předjet. Drobná chyba ale poslala Charouzův vůz do hodin, z čehož rezultoval propad na 12. příčku.

Jan Charouz ale bojoval dál. O tři kola později se přehnal přes Nelsona Panciaticiho a poskočil na jedenáctou pozici a brzy začal atakovat desátého Colettiho. Při souboji o poslední bodované místo ale došlo mezi oběma vozy ke kontaktu, který nevydržela pneumatika Charouzova vozu. Český jezdec musel podruhé do boxů a závod tak dokončil na chvostu startovního pole. Svým výkonem ale rozhodně nezklamal a poněkolikáté v letošní sezoně ukázal, že ze svých soupeřů nemá zbytečný respekt, umí si promyslet předjížděcí manévr a prosadit se před své rivaly.

Janův týmový kolega Walter Grubmüler jun. dokončil nedělní závod na jedenáctém místě, tedy těsně za bodovanými pozicemi.

Jan Charouz: „Samozřejmě mi je líto, že jsem nezískal body, ale určitě jsem získal důležité zkušenosti. V Maďarsku se prý nedá předjíždět, ale mně se to celkem dařilo. Udělal jsem dvě chyby. Jednu ve chvíli, kdy jsem tlačil na Rosenzweiga, ale dostal jsem se do hodin. Proto jsem se propadl mimo bodované pozice. Rychle se mi ale povedlo předjet Panciaticiho a znovu jsem útočil na body. Při pokusu o předjetí Colettiho ale došlo ke kontaktu a mě bouchla guma. Škoda. Ale jsem rád, že se mi povedlo bodovat včera a také dnes jsem neměl k bodům daleko.“

Walter Grubmüller jun.: „Pneumatiky jsem měnil opravdu hodně brzo a pak jsem navíc udělal několik chyb. Prostě jsem byl málo agresivní na vjezdu do boxů, který v Budapešti leží v zatáčce a je hodně dlouhý. Za zatáčkou se jede ještě poměrně dlouho rovně a i tady jsem ztratil trochu času. Samotnou zastávku provedl náš tým P1 Motorsport skvěle, přesto jsem kvůli svým chybám ztratil minimálně čtyři místa. Z Hungaroringu tak bohužel odjíždím bez bodů.“

Účastníky Světové série Renault nyní čekají devítitýdenní prázdniny. Sedmý podnik seriálu se totiž na německém Nürburgringu uskuteční až ve dnech 2. až 4. září.

Kompletní výsledky najdete na internetové adrese http://intranetwsr.alkamelsystems.com/ 

 

PR

BPA 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu