Vyhledávání

Engeho nevydařený GT1 víkend ve Španělsku na okruhu Navarra

Engeho nevydařený GT1 víkend ve Španělsku na okruhu Navarra
Engeho nevydařený víkend ve Španělsku
 
Šestý podnik Mistrovství světa vozů GT1 na španělském okruhu Navarra nepřinesl posádce týmu Young Driver AMR ve složení Tomáš Enge, Alex Müller žádný bod do hodnocení šampionátu jezdců.
 
 
Vozy Aston Martin DBR9 týmu Young Driver AMR nestačily na sluncem rozpáleném okruhu Navarra již v pátečních volných trénincích. Tomáš Enge s Alexem Müllerem dokázali v sobotní kvalifikaci zajet dvanáctý nejrychlejší čas. „Z předešlého závodu máme ve voze zátěž. Navíc vysoké teploty, které tu panují, nedělají dobře našim pneumatikám. Rychleji to prostě nejde,“ uvedl Tomáš Enge po kvalifikaci.
 
Do kvalifikačního závodu startoval Alex Müller, který se dokázal probojovat na deváté místo. Bohužel se jeho pohonný agregát v zahřívacím kole přehřál a řídící jednotka snížila výkon motoru, čímž se německý jezdec propadl na třináctou pozici. „Je to smůla. Mohli jsme bojovat určitě v první desítce. Navíc nám při výměně pneumatik selhala utahovací pistole a my ztratili okolo čtyřiceti vteřin. Nemělo pak cenu pokračovat. Raději jsme pošetřili vůz na nedělní závod,“ uvedl k sobotnímu závodu Enge.
 
Do hlavního nedělního závodu startoval Tomáš Enge, který se dokázal ze čtrnácté pozice na startovním roštu probojovat až na místo osmé. Bohužel se český jezdec zamíchal do skrumáže, ve které trefil jednoho z Nissanů, za což obdržel od sportovních komisařů penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou. Po několika okruzích musel liberecký rodák do boxů znovu, protože mu praskla levá zadní pneumatika. Posádka Enge, Müller pokračovala v závodě s jednokolovou ztrátou na beznadějné poslední patnácté pozici. Cílem projel německý jezdec na místě třináctém, na které se posunul po odstoupení sesterského vozu Aston Martin a Fordu GT týmu Belgian Racing. „Při defektu a povinné zastávce nám odešly další dvě utahovací pistole. Nepamatuji, kdy se někomu něco podobného stalo. Na začátku roku jsme chybovali my jezdci, následně stávkovalo auto, a když už jsme se viděli na prvním místě, tak nám nevyšla zastávka. Tento víkend se nám přihodilo vše najednou. Na tento podnik musíme co nejrychleji zapomenout,“ uvedl po závodě český jezdec.
 
Sedmým podnikem pokračuje Mistrovství světa vozů GT1 za čtrnáct dní na okruhu Paul Ricard.
 
 
Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE
 
 
KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03
 Yas Marina
 Abu Dhabi
 09-10/04
 Zolder
 Belgie
 07-08/05
 Algarve
 Portugalsko
 14-15/05
 Sachsenring
 Německo
 04-05/06
 Silverstone 
 Velká Británie
 02-03/07
 Navarra
 Španělsko
 16-17/07
 Paul Ricard
 Francie
 03-04/09
 Ordos
 Čína
 22-23/10
 Interlagos 
 Brazílie
 05-06/11
 San Luis
 Argentina
 
 
UŽITEČNÉ ODKAZY:
Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing
Oficiální stránky Tomáše Engeho
Oficiální stránky Alexe Müllera
Oficiální stránky Darrena Turnera
Oficiální stránky Stefana Mückeho
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1
 
 PR
 

Fotogalerie

FIA GT1 a GT3 v Navaře a Tomáš Enge a další naši v akci

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu