Vyhledávání

Epilog důstojně uzavřel letošní okruhovou sezónu v ČR

Epilog důstojně uzavřel letošní okruhovou sezónu v ČR
Na posledním svezení v sezóně 2007 na okruzích bylo vidět samé pěkné vozy. Dvě Lamborghini Gallardo GT3, Mercedesy a Audi DTM, Chevrolet Corvette, Aston Martin, ale i plejádu vozů BMW a Porsche.
 
V kvalifikaci si nejlépe počínala posádka Daniš-Lacko-Matzke-Brejla s Mercedesem, ale Maděryč-Björk-Kostka a Janák zůstávali na dostřel. Třetím místem v tréninku na sebe upozornil i Aston Martin a velmi nadějně si počínal i Chevrolet Corvette od Renauera. Zajímavostí bylo šesté místo na roštu pro A.Herbecka s Pagani Zonda GT.
 
Ale již po hodině po startu bylo vše jinak. Vedení se ujal vůz Corvette C5-R, který pilotovali Kaufmann a Talkanitsa. Druhé místo patřilo Audi DTM a nadějně jeli i Machánek s Bártou na Porsche 911. Ferrari 430 s posádkou Macháček-Charous-Jerman-Vorba figurovalo až na 28. místě a moc důvodů k radosti neměl ani Herbeck s Pagani Zonda. Po hodině byl klasifikován na 39.místě.
 
V závodě nakonec zvítězilo Audi A4 DTM a vrátila soupeřům z Mercedesu jejich porážky během sezóny. Čtveřice Maděryč-Björk-Kostka a Janák si vítězství zasloužila. Stíhací jízdou zachránila druhé místo posádka Kuzminykh-Konopka-Gusenbauer-Mičánek Junior. Obzvláště pak výkon Mičánka zasloužil pochvalu, když Rus byl zjevně nejslabším článkem posádky. Třetí příčku si z Brna odváží Hardman s Leventisem na stroji Aston Martin GT1. Britové si tak oproti loňsku polepšili.
 
Bramborové čtvrté místo si odvážejí Peham a Mammerow s vozem Porsche 997 GT3 Cup. Pro šesté místo dojel v Brně s odstupem devíti kol Milan Bezák a Studenič a hned za nimi skončili jejich krajané Machánek s Bártou a Maďarem Raczem na dalším voze Porsche 911 GT3. Osmý skončil J.Jiřík, který s Lamborghini Gallardo jezdil FIA GT3 a v posádce ho doplňovali dva ruští kolegové.
 
Úvodní závod Chevroletu Corvette C5-R týmu Renauer Motorsport se i po slibném začátku nezdařil a skončil s poruchou převodovky na 27. místě. Do cíle nedojel jak Mercedes DTM, tak i Herbeckovo Pagani, které disponuje motorem Mercedes V12. Jet Alliance s Wendlingerem a Lichtner-Hoyerem skončili s vozem Porsche již v kvalifikacích se závadou převodovky.
 
 
 Epilog 2007:
 
Maděryč/Björk/Kostka/Janák - Audi A4 DTM
Konopka/Gusenbauer/Kuzminykh/Mičánek - Mercedes DTM
Hardman/Leventis - Aston Martin GT1
Peham/Mammerow - Porsche 997 GT3 Cup
Renz/Seefried -Porsche 911 GT3 Cup
Bezák/Studenič - Porsche 911 GT3 Cup
Machánek/Bárta/Racz - Porsche 911 GT3 RSR
Kuzminykh/Jiřík/Provornov - Lamborghini Gallardo GT3
Ortlieb/Pfefferkorn/Zumstein - Porsche 997 GT3 Cup
Vacík/Hudeček - Ferrari 360 Challenge
 
Teď již nezbývá, než se těšit že v další sezóně přibude zajímavých vozů a pilotů, protože sezóna je definitivně u konce.
 
Vláďa Rožánek
 

Fotogalerie

Epilog 2007 objektivem Martina Folty

foto Phen

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu