F1 ve školách : Tým ISŠA Racing zajel nejrychleji, ale zbylo na něj jen čtvrté místo

F1 ve školách : Tým ISŠA Racing zajel nejrychleji, ale zbylo na něj  jen čtvrté  místo

CELOSTÁTNÍ KOLO V PODÁNÍ ISŠA RACING

V sobotu 25.dubna 2009 se uskutečnilo v Praze na výstavišti v Letňanech celostátní kolo soutěže F1 ve školách. Tým ISŠA Racing do celostátního kola postoupil z moravského kola ze čtvrtého místa a našim jednoznačným cílem bylo vítězství, pro které jsme se snažili udělat vše. Přípravy začaly hned po moravské kole, kdy jsme věděli, kde máme
mezery a co se musí dohnat. Především jsme se zaměřili na výrazné odlehčení formule, kdy jsme chtěli dosáhnout minimální povolené hranice 55g a důraz jsme dali výzdobu boxu, kdy jsme chtěli vypadat jako opravdu profesionální tým.

Formulku čekala změna celé image, byla obroušena a proběhlo nové lakování. Černý lak, zeleno-bílé linky a bílá perleť na závěr z naší formulky udělala ozdobu celé soutěže. Za to jsme vděční MoniCe Králové, která dávala odborné rady našemu grafikovi Tomáši Fantovi. Dále model čekala odlehčovací kůra, nová lehká ložiska, kolečka jsme nechali vyrobit z materiálu Ertacetal, kvůli odlehčení jsme místo plného materiálu zvolili kola se špicemi. Do každého kolečka jsme umístili dvě ložiska, aby se nám zlepšily jízdní vlastnosti. Po všech úpravách jsme se dostali přesně na vysněných 55g.

Pro prezentaci našeho týmu jsme nechali udělat velkoformátový potisk boxu a vyrobili jsme vlastní reklamní předměty s naším logem, které jsme rozdávali široké veřejnosti a samozřejmě jsme nemohli zapomenout na naše sponzory, pro které jsme měli vyhrazený speciální stojan. K našemu týmu patřilo i cateringové zázemí pro naše hosty, kteří nás přijeli podpořit. Náš tým tvořily i naše sličné hostesky, které velmi ochotně odpovídaly na všechny otázky okolo našeho týmu a tvořili i atmosféru našeho stánku.

Celý náš tým udělal velmi dobrý dojem na porotu, ústní prezentace se povedla na výbornou, náš stánek byl oceněn jako velmi decentní, ale při tom perfektně provedený. Porota nám v naši prezentaci vytkla pouze to, že jsme neměli webové stránky.

Technickou část náš tým měl zvládnutou perfektně, pouze nám byla vytknuta práce s programem SurfCam.

Náš závodní den by se neobešel bez soubojů na trati. Díky odlehčení jsme měli propočítané, že náš model by měl zrychlit o dvě desetiny sekundy. První jízda byla velmi očekávaná, vůz jsme se snažili co nejlépe připravit na startovní čáře, náš startér měl jasný cíl – „neodstartovat předčasně, důležitý je čistý čas formule“. To se povedlo a čas formule byl 1.300s. Což byl perfektní výsledek, který jsme vůbec nečekali. V této jízdě jsme byli s časem průběžně na 3 místě. Do druhé závodní jízdy jsme chtěli jediné,
dostat čas pod magickou úroveň 1,3s. Napětí v týmu bylo neskutečné, druhá jízda před námi a jenom se očekával výsledný čas.

Světla se rozsvěcují, startér David Zubíček je připraven, chvíle napětí. Start, v formuli jde vidět rychlost, čas se zastavuje na hodnotě 1.282. Perfektní, neskutečné, naše
formule se stala nejrychlejší formulí v České republice. Nadšení v týmu je obrovské, zase jsme se posunuli blíže našemu cílu – postup do celosvětového finále.
Před vyhlašování se náš tým snažil uvolnit, udělali jsme show pro kolemjdoucí i naše soupeře. Byla vyhlášená velká hra s balónky týmu ISŠA Racing. Přidali se všichni členové týmu, včetně hostesek na podpatku a vedení naší školy.

Ale to již tu bylo vyhlášení, všichni nedočkaví. Věřili jsme si na přední příčky. Moderátor Stupňoval napětí postupným vyhlašování od 12-tého místa. My pořád nic, věděli jsme, že jsme výš a výš. Napětí vzrůstalo, již jsme věděli, že jsme v první pětce.

A najednou je to tu, vyhlašování nevděčné bramborové medaile – „čtvrté místo obsadil tým ISŠA Racing“, přichází euforie a nadšení z této pozice. Ale na druhou stranu se nás zmocnil smutek. Věřili jsme si více.

Bohužel nám ani nebylo pořádně vysvětleno, proč našemu týmu nebyl připsán nejrychlejší čas. Z Prahy jsme odjížděli s nadšením, ale i se smutkem. Ale pro náš tým je to obrovská zkušenost, dokázali jsme spoustu věcí a udělali obrovský kus práce.

Děkujeme všem našim sponzorům a partnerům, přátelům a rodinám a všem , co nás podporovali.