Vyhledávání

FIA GT 2009: Do Budapešti jede K plus K motorsport s novým jezdcem Maxem Nielsenem

Do Budapešti jede K plus K motorsport s novým jezdcem

Česká Třebová/ Po dvou měsících se českotřebovský tým K plus K motorsport vrací zpět do kolotoče seriálu FIA GT Championship a zúčastní se pátého dílu šampionátu, který se uskuteční 29. a 30. srpna na městském okruhu v maďarské Budapešti.

„Koná se zde pouze závod FIA GT 1 a jako doplňkový se jede Alpe Adria Clio Cup,” poznamenal šéf K plus K motorsport Karel Kubů a pokračoval: „Všechny tréninky, warm-up, kvalifikace a závody se odehrají během soboty a neděle. Pro diváky bude jistě atraktivní, že budou v tak zhuštěném programu v blízkosti nádherných závodních vozů celý den.“
Do Maďarska se tým vypravil ve čtvrtek časně ráno. Kromě tradičních jezdeckých opor Karla Wendlingera a Ryana Sharpa s K plus K motorsport odcestoval třicetiletý, velmi zkušený švédský pilot Max Nielsen, který v kokpitu druhého závodního vozu nahradí Maria Domingeuze.

Bude se tak za volantem střídat s Adamem Lackem. „Při rozhovoru, jenž jsme s Mariem vedli po závodě v Oscherslebenu, který poznamenal déšť, jsme zjistili, že je z amerických okruhů zvyklý jezdit pouze na suchých tratích. Vzhledem k tomu, že v Budapešti má podle předběžné předpovědi celý víkend pršet, jsme se rozhodli učinit tuto změnu. Naším cílem je bodovat, tak jsme zvědavi, jak se Max osvědčí,“ vysvětlil Kubů.

„Věříme, že je tým po desetitýdenní závodní pauze opět připraven umístit se na stupních vítězů. „Neúčastnili jsme se čtyřiadvacetihodinového závodu ve Spa, chtěli jsme se soustředit a důkladně připravit techniku na podniky, které budou bodově stejně ohodnocené, ale budeme mít větší šanci na lepší výsledek,“ popsal situaci Kubů. K plus K motorsport pauzu využil ke kompletní přestavbě obou vozů, kromě motoru. „Počínaje převodovkami a konče posledními detaily. Budeme tak mít k dispozici takříkajíc dva nové závodní speciály Saleen S7,“ dodal.

V sobotu dopoledne jsou na programu tréninky, od 16.45 kvalifikace. Start závodu je naplánován na 13.15 v neděli 30. srpna. Přímým přenosem jej bude vysílat stanice Sport 5. „V Budapešti to není klasický okruh.

Závod se jede místo podniku v rumunské Bukurešti, uvidíme, jak trať organizátoři připraví. Nikdo neměl možnost na městském okruhu trénovat, všichni jedeme do neznáma,“ podotkl Kubů a na závěr dodal: „Rádi bychom s oběma vozy bodovali. Vložili jsme do toho maximum práce, úsilí a financí. Jsme připraveni možná ještě lépe, než před začátkem sezony.“

 

(mj)  PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu