FIA GT 2009: Karl Wendlinger s Ryanem Sharpem s vozem českého týmu vyhráli na Hungaroringu

TZ K plus K motorsport 30. srpna 2009, Česká Třebová

Karl Wendlinger s Ryanem Sharpem vyhráli v Budapešti

Česká Třebová, Budapešť/ Skvělého výsledku dosáhli Karl Wendlinger s Ryanem Sharpem, první posádka automobilového týmu K plus K motorsport, když zvítězili v pátém závodě FIA GT Championship, který se konal na okruhu v Budapešti. Druhou posádku stáje ve složení Adam Lacko, Max Nilsson zradila deset minut před koncem závodu technika a připravila je o možnost bojovat o třetí místo. Místo toho musel speciál Saleen S7 kvůli rozpadlé brzdové destičce předčasně do boxů.

Již před startem nasvědčovalo vše tomu, že by K plus K motorsport mohl výrazně bodovat. Lacko s Nilssonem byli nejrychlejší ve warm-up, Wendlinger - Sharp dojeli třetí. Oba vozy K plus K motorsport, které startovaly ze druhého a devátého místa, se pak od začátku závodu držely na předních příčkách. „Hned v prvních kolech však došlo mezi Karlem Wendlingerem a Alexem Müllerem k opakování souboje z Oscherslebenu. Alex při jednom z manévrů do Karla narazil a zatímco Müller musel po srážce odstoupit, Karl měl na svém autě pouze rozbitý blatník, takže mohl pokračovat,“ popsal dramatickou situaci krátce po startu majitel K plus K motorsport Karel Kubů.

Karl Wendlinger poté spadl na sedmou příčku, ale v průběhu závodu se opět probojoval do vedoucí trojice. Skvělou část závodu absolvoval také Ryan Sharp, který předával auto zpět Wendlingerovi z prvního místa. Mezi třetí až pátou příčkou se až do technické závady pohybovali výborně jedoucí Adam Lacko s Maxem Nilssonem.

„Ryan Sharp podal při svém střídání fantastický výkon, Karl Wendlinger už pak závod dotáhl do vítězného konce,“ pochválil oba jezdce Kubů a dodal: „Mám smíšené pocity. Nebýt technické závady, mohli jsme mít oba vozy na stupních vítězů. Každopádně jsme se vrátili na třetí příčku v soutěži týmů, na 5. a 6. místě jsou Karl Wendlinger a Ryan Sharp mezi jezdci. Škoda, že nebodovala posádka Adam Lacko - Max Nilsson.

Další body by si za předvedený výkon zasloužili. Vzhledem k tomu, že Mike Hezemans jel slabě a získal jen 3 body, budeme určitě bojovat o druhou pozici mezi týmy. A my máme na to tým Carsport porazit.“

7. Longin/Ruffier Corvette Z06 2:01:05.766

Šestý podnik letošního FIA GT Championship se koná od 18. do 20. září na okruhu v portugalském Algarve. (mj)

PS: Vítězná posádka byla nakonec  diskvalifikována, ale tým se odvolal a vše je  ještě řešení............