Vyhledávání

FIA GT1 2011: Jiří Janák míří premiérově na německý Sachsenring

FIA GT1 2011: Jiří Janák míří premiérově na německý Sachsenring

Jiří Janák míří na Sachsenring

Prolomí konečně technickou smůlu jeden z nejkratších okruhů v kalendáři FIA GT1? To je otázka, se kterou dnes český závodník odjížděl na čtvrtý závod série mistrovství světa, který se premiérově pojede na německém okruhu Sachsenring.

Janákovi se zatím v rámci odjetých podniků nepodařilo dosáhnout na dobré umístění. Nutno však říct, že tato nelichotivá statistika se týká vysloveně mistrovských závodů. V kvalifikaci i v trénincích se mu naopak daří zajíždět čím dál rychlejší časy, v Algarve se už dokázal rovnat a v několika sektorech dokonce předčit své zkušené kolegy z druhého vozu Karla Wendlingra a Petra Koxe. Nicméně faktem zůstává, že v nejdůležitějších okamžicích ho téměř pravidelně technika připravila o možnost dotáhnout závodní víkendy do zdárného konce. Zkušenost z Portugalska byla asi nejcitelnější – skvělé časy, krásná trať, dobře fungující vůz - výsledek si jak Jiří Janák tak i jeho týmový kolega Max Nilsson představovali optimisticky. Porucha převodovky ale vše zařídila jinak a domů odjížděli oba jezdci opět bez bodu.

Technické problémy patří k motosportu, ale myslím si, že už jich bylo opravdu dost. Doufám, že svoji „dávku“ mám vybranou a konečně se mi podaří získat solidní umístění. Na Sachsenrignu jsem nikdy nejel, takže to pro mě bude další úplně nová zkušenost, ale věřím, že stejně jako v Algarve, i tady si rychle na trať navyknu,“ řekl Jiří Janák.

Program začne v pátek volným tréninkem, v sobotu bude pokračovat dopolední kvalifikací a odpoledním kvalifikačním závodem a do finále vstoupí v neděli mistrovským závodem. Od soboty můžete veškeré dění sledovat na programu Sport5.

PR

 

Fotogalerie

FIA GT 2011 v Algarve a náš Jirka Janák s lambem

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu