Vyhledávání

FIA GT1: Naděje Tomáše Engeho a Alexe Müllera zhatil Karl Wendlinger již v prvním kole

Engeho smolný víkend pokračoval i v neděli, cíl nespatřil
 
V neděli na německém okruhu Sachsenring pokračoval Světový šampionát vozů GT1 hlavním závodem. Naděje Tomáše Engeho a Alexe Müllera zhatil Karl Wendlinger již v prvním kole, když do vozu týmu Young Driver AMR najel.
 
 
Tomáš Enge pod těžkými mraky plné vody startoval na okruhu Sachsenrig do hlavního závodu FIA GT1 World Championship z desátého místa. Po úvodní zatáčce figuroval český jezdec na místě sedmém, ale do nájezdu třetí zatáčky zhatil všechny naděje česko-německé dvojice Karl Wendliger s Lamborghini.
 
Je to velká škoda. Přišli jsme o další cenné body. Věděl jsem, že vedle mě někdo jede a podle toho jsem se zachoval. Nechal jsem tam Wendlingrovi hodně místa. Ten však místo toho aby se držel kraje, jel na mě a nárazu nešlo předejít. První kontakt nebyl ještě tak silný, ale ten druhý mi rozlomil ráfek a byl konec. Doufám, že brzy skončí ta smůla, která nás provází skoro celou sezónu,“ litoval kontaktu liberecký jezdec.
 
Tým Young Driver AMR patřil v loňském roce k nejrychlejším v povinných zastávkách. „Bohužel nemáme v boxech takovou rychlost jako soupeři. Oproti loňsku jsme se zrychlili, ale ostatní týmy začaly povinným zastávkám přikládat větší váhu než v loňském roce. Dnes hraje roli jaké používáte vzduchové zařízení na zvedání vozu, utahovací vzduchové pistole, jaký máte závit a matici. Letos rozhoduje opravdu každý detail a my se na to musíme zaměřit,“ uvedl Tomáš Enge.
 
V domácím podniku německé stáje Young Driver AMR přinesla body posádka Stefan Mücke – Darren Turner, která hodinový závod dokončila na pozici třetí. Tým tak figuruje na průběžném třetím místě. Tomáš Enge s Alexem Müllerem jsou průběžně až na místě desátém.
 
 
 


 
Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE
 
 
KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03
 Yas Marina
 Abu Dhabi
 09-10/04
 Zolder
 Belgie
 07-08/05
 Algarve
 Portugalsko
 14-15/05
 Sachsenring
 Německo
 04-05/06
 Silverstone 
 Velká Británie
 02-03/07
 Navarra
 Španělsko
 16-17/07
 Paul Ricard
 Francie
 03-04/09
 Ordos
 Čína
 22-23/10
 Interlagos 
 Brazílie
 05-06/11
 San Luis
 Argentina
 
 
UŽITEČNÉ ODKAZY:
Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing
Oficiální stránky Tomáše Engeho
Oficiální stránky Alexe Müllera
Oficiální stránky Darrena Turnera
Oficiální stránky Stefana Mückeho
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1
 
 
 
PR
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu