FIA GT3 v Zolderu 2009: V Belgii zradila BMW Martina Matzkeho a Klingmanna technika.

FIA GT3 v Zolderu 2009:   V Belgii zradila BMW Martina Matzkeho a Klingmanna technika.

V Zolderu zradila technika.

Poslední podnik evropského mistrovství FIA GT3 cestovních vozů se jel u belgického městečka Heusden-Zolder na 4011 metrů dlouhém okruhu. Ve volných trénincích se česko-německé posádce Matzke/Klingmann dařilo.V prvním tréninku obsadila tato posádka třetí místo, ve druhém páté pořadí. V sobotní kvalifikaci dovezl Jens Klingmann vůz BMW Alpina B6 na druhém místě, Martin Matzke na místě dvanáctém.

První závod rozjížděl Klingmann z první řady a vedl si velice dobře. Střídání jezdců proběhlo také bez problémů a Martin Matzke po vystřídání bojoval o zlato. Bedna byla téměř na dosah, když ale tři kola před koncem hodinového závodu vysadilo turbodmychadlo a auto zůstalo stát na cílové rovince. „Opět to byla veliká smůla, která nám vzala pěkné umístění. Byl to moc pěkně rozjetý závod, ale jak auto ztratilo výkon, věděl jsem, že je zle. Mrzí mě to, ale to k motorsportu patří,“ posteskl si Martin Matzke.

Do druhého závodu, který byl posledním startem letošního šampionátu bylo opět BMW Alpina B6 připraveno.

Martin Matzke vyrazil z šesté řady a bojoval o každou pozici. Situaci na trati ztěžovalo velké množství vozů, protože současně z třiceti sekundovým zpožděním startovalo také belgické mistrovství vozů GT. Po odjeté čtvrthodině závodu začalo pršet, vyjel Safety Car a po otevření boxů došlo ke střídání a výměně pneumatik. „Bohužel nás překvapilo počasí, nestihli jsme včas přezout, a tak to stačilo pouze na čtrnácté místo.

Každopádně jsem si poslední závod letošní sezóny užíval. Trať je pěkná a divácká kulisa byla výborná,“ dodal Martin Matzke. Závod se vzhledem ke změně letního času dojížděl téměř za tmy.

Druhá posádka týmu Alpina, Csaba Walter a Claudia Huertgenová, dojela na výborném druhém místě.

Příští ročník evropského mistrovství vozů GT3 zahájí závod 2. května 2010 v anglickém Silverstone. V kalendáři šampionátu tentokrát nechybí Brno, což potěší zejména domácí fanoušky automobilového sportu.