Vyhledávání

FIA ocenila závodnické kvality Jana Charouze udělením ocenění FIA Talent of the Year Award

FIA vyhlásila Jana Charouze talentem roku - (22.11.2009)

Český automobilový závodník a vítěz letošního ročníku Le Mans Series Jan Charouz převzal v sobotu večer přímo z rukou prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta prestižní cenu Talent roku.

V rámci slavnostního předávání cen vítězům FIA středoevropské zóny v jednotlivých kategoriích automobilového sportu, které se o víkendu uskutečnilo v černohorském letovisku Sveti Stefan, ocenila Mezinárodní automobilová federace závodnické kvality Jana Charouze udělením ocenění FIA Talent of the Year Award. Jan Charouz se v posledních třech sezonách koncentroval na vytrvalostní závody sportovních vozů.

Ačkoliv patřil k vůbec nejmladším závodníkům celého početného startovního pole, od prvních závodů patřil do nejužší jezdecké špičky, což letos jako jezdec továrního týmu Aston Martin Racing potvrdil celkovým vítězstvím, které společně s týmovými kolegy Tomášem Engem a Stefanem Mückem vybojoval jak v hodnocení jezdců, tak i v klasifikaci týmů a značek.

Význam ocenění podtrhuje skutečnost, že trofej Janu Charouzovi předal osobně prezident FIA Jean Todt.

Jan Charouz: „Nesmírně si tohoto ocenění vážím. V letošním roce jsem končil studium, přesto jsem se maximálně snažil, abych se zlepšoval i na závodních tratích. Výsledky Le Mans Series i toto ocenění dokládají, že to nebyla marná snaha. Jsem velice rád, že FIA vybrala právě mě.“

Antonín Charouz, manažer: „Je to super. Samozřejmě jsem na Honzu pyšný. Obdržet cenu přímo z rukou prezidenta FIA a zvlášť, pokud se jedná o tak významnou osobnost, jakou bezpochyby je ve světě motoristického sportu Jean Todt, je velká čest. Honza má za sebou úspěšný rok a ocenění FIA Talent of the Year dokládá, jakou váhu mají jeho letošní výsledky.“

 

BPA

 

Fotogalerie

Jan Charouz a jeho druhé testy F2 - v Le Castelet, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu