Finále nefinále FIA GT3 2008: Déšť zaplavil dráhu tak, že se v Dubaji nezávodilo

Nečekaný konec sezony zažili v Dubaji účastníci šampionátu European FIA GT3. Poslední závod roku, který měl být odstartován hodinu a půl po poledni našeho času, byl kvůli dešti zrušen. V místě, kde prší asi tak třináct dní v roce, přišly průtrže mračen v několika dnech za sebou. Boxy, parkoviště závodních vozů stejně jako velká část okruhu vypadaly dnes po ránu jako při regulérních záplavách, takže vedení série se rozhodlo závod zrušit. Finále sezony tak uniklo i posádce Adam Lacko, Štěpán Vojtěch.

Dvojice měla stejně jako včera i v předchozích závodech bojovat s Corvette Z06R týmu MM Racing. Adam se Štěpánem absolvovali sice jen polovinu sezony našlapaného šampionátu, nicméně dokázali dvakrát bodovat a získat šestnácté místo mezi jezdci. V každé z jízd přitom startovalo mezi 40 až 50 posádkami. V hodnocení týmů přispěli svými výkony ke čtvrté příčce a ve značkovém hodnocení Corvette skončili celkově pátí.

Adam Lacko: „Tak tomu se říká trefit správné počasí… V Dubaji, kde sprchne párkrát do roka, se strhne taková vodní smršť. Stavitelé okruhu možná zapomněli na odvodnění, nevím, ale je to zvláštní, že se voda takto držela i v boxech. Moje letošní sezona byla poznamenána několika změnami šampionátů i týmů. Moc si přeji, aby se to napřesrok neopakovalo. Gététrojky se mi velmi líbí, chtěl bych v nich naplno pokračovat. Rád budu vzpomínat na závody v Brně, kde jsme po nevydařených kvalifikacích zajeli slušné závody. Stejně tak mám radost z Epilogu, kterým končil kvalitní český šampionát a já v něm s kolegy dosáhl čtvrtého, rekordního triumfu.“

Štěpán Vojtěch: “Adamova slova bych mohl v podstatě zkopírovat. Můj první rok návratu k okruhům z rally byl poněkud neucelený. Doufám, že v příští sezoně se podaří zajistit stálejší závodění beze změn sérií a týmů. Nicméně tak to v motorsportu někdy chodí. Mistrovství evropy FIA GT3 se mi zalíbilo hodně. Jsou to kvalitní závody se silným sportovním nábojem a obrovským počtem startujících. Dubajské „záplavy“ byly zvláštní. Nejen na autodromu, ale i v samotném městě. Ještě před závodními dny, když více zapršelo, byla voda v obchodech nebo restauraci, kde jsme se byli najíst. Holt tady asi nejsou na silnější deště moc stavění.“