Formule 1 ve školách měla pokračování v Kolíně

Formule 1 ve školách: NÁRODNÍ FINÁLE ČECH - KOLÍN - (31.03.2009)

Druhým semifinále pokračovalo o víkendu v Kolíně zápolení středoškolských týmů v úvodním ročníku vzdělávací soutěže Formule 1 ve školách. Do sportovní haly Střední průmyslové školy strojírenské a jazykové školy v Kolíně přijelo celkem 14 týmů, po sedmi v obou dvou dnech. Celý víkend se nesl ve znamení lítých bojů. Většina ze zúčastněných týmů byla perfektně připravena jak po stránce technické, tak i marketingové.

Ústní prezentace měly také vcelku vysokou úroveň. Z prvního místa se nakonec mohli radovat zástupci SPŠSE České Budějovice, tým Budweiser F1, kterým cenu předal místostarosta Kolína pan MUDr. Pavel Hoffmann. Stříbrnou pozici obsadili Blood Elites ze SPŠS a JŠ Kolín, bronzovou pak tým Energy SSES ze SŠES Praha.

Vybojovali si tak nejen postup do celostátního finále (25.4.2009 v Praze), ale zařadili se tak i mezi žhavé kandidáty na postup do celosvětového finále, které se uskuteční v létě v Anglii. Na 4.-6. místě skončily týmy Natech (PSŠ Letohrad), 1-Dals (SPŠS a JŠ Kolín) a Integro (SPŠ Třebešín, Praha). I oni se můžou těšit na pražské finále.

Svého vyhlášení se dočkaly i dílčí kategorie pro nejlepší inženýry, nejlepší marketing a nejrychlejší model. Nejlepší konstrukci formule měl tým Budweiser F1, cenu za nejlepší marketing si odesl tým 1-Dals a konečně nejrychlejším monopostem se může pochlubit tým Fast Shadows (SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové).

Slavnostního startu samotného závodu se zúčastnil i dřívější ministr průmyslu a obchodu Ing. Milan Urban. Po oba dva dny byl pro návštěvníky závodů opět připraven bohatý doprovodný program, v rámci něhož mohli shlédnout výstavu fotografií Martina Straky, vyzkoušet si závodní dráhu nebo si zazávodit na závodním trenažéru. Celý program vyvrcholil autogramiádou předních českých automobilových jezdců Jana Charouze a Erika Janiše.

Na závěr patří veliké poděkování SPŠS a JŠ v Kolíně, která vydatně pomohla k bezvadné organizaci tohoto Národního finále. Dále také rodičům, příbuzným, známým a všem ostatním divákům, kteří zavítali po oba dva dny v hojném počtu do sportovní haly a vytvořily důstojnou kulisu těchto závodů.