Gené a Jourdain se SEATy získali své první body v sezóně WTCC

WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2007
SEAT Sport na stupních vítězů

SEAT Sport zažil úspěšný víkend v dalším díle šampionátu FIA World Touring Car Championship, který se tentokrát konal ve španělské Valencii. SEAT León mohl být nejrychlejším autem závodů, ale cenné desetiny sekundy ztrácel na dlouhých rovinkách okruhu Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo, dlouhého 4,005 km.

V prvním závodě znamenala hromadná havárie v první zatáčce po startu předčasný konec závodění pro šest vozů. Tři z nich byly SEATy (Tarquini, Monteiro a nejlépe umístěný nezávislý Roberto Colciago), dva BMW (Alex Zanardi a Felix Porteiro) a šestým byl Chevrolet Roba Huffa. Safety Car vodil startovní pole tři kola, aby znovu odstartoval závod vedený Thompsonem (Alfa Romeo), Larinim (Chevrolet), Mullerem (SEAT) a Geném (SEAT). A tak také celý závod skončil. Muller zaznamenal první umístění mezi nejlepšími třemi, Gené a Jourdain Jr. si připsali první body v letošním šampionátu.

Protože teplota vzduchu vzrostla na 24°C byl druhý víkendový závod WTCC ve Valencii zahájen pevným startem. Fantastický start Mullera jej z šestého místa posunul před Geného, kde také až do konce závodu zůstal a odvezl si za čtvrté místo cenné body v absolutním pořadí letošního světového poháru cestovních vozů.

Jourdain Jr. měl dobrý start, ale při předjížděcím manévru Mullera se dostal mimo optimální stopu a po zbytek závodu jezdil s pneumatikami obalenými nečistotami. Po lítém boji s několika BMW skončil nakonec ve druhém závodě na devátém místě.

Tým SEAT Sport odvedl skvělou práci, když velmi rychle opravil Leóny Tarquiniho a Monteira, kteří ve druhém závodě startovali z 27. a 23 pozice. Monteiro se propracoval až na 12. místo v cíli, zatímco Tarquini měl problémy s dosažením maximální rychlosti a v cíli ztrácel na nejlepší jezdce jedno kolo.

Yvan Muller po závodě řekl: "Jsem velmi spokojený s autem – je vyvážené a snadno ovladatelné – ale jsme bohužel příliš pomalí na rovinkách, což je momentálně náš největší problém. Ve druhém závodě jsme z hlediska nastavení auta nemohli být lepší. Vše jsme ztratili na dlouhých rovinkách. Třetí a čtvrté místo jsou dobré pro šampionát a já čekám na další lepší výsledky."