Vyhledávání

GT1: Tomáš Enge s Alexem Müllerem vybojovali na Paul Ricard body za třetí místo

Enge s Müllerem získali ve Franci bronzové umístění
 
Tomáš Enge se svým týmovým kolegou Alexem Müllerem vybojovali na francouzském okruhu Paul Ricard body za třetí místo v hlavním závodě sedmého podniku Mistrovství světa vozů GT1.
 
V sobotní kvalifikaci obsadil Tomáš Enge vynikající třetí místo za Nissany týmu Sumo Power. Tento boj pokračoval také v kvalifikačním závodě, kde posádka ve složení Tomáš Enge, Alex Müller obsadila druhou pozici. Kvalifikace byla velmi podařená, kde jsme skončili třetí. Nikdo jsme to po volných trénincích nečekali. Měli jsme dobrou výchozí pozici do kvalifikačního závodu, kterou jsme využili. Auto nám fungovalo velmi dobře, ale na Nissany stále nemáme. Tyto vozy jsou i s váhovými handicapy velmi rychlé,“ uvedl po sobotním programu český jezdec.

Do nedělního závodu odstartoval vůz Aston Martin DBR9 týmu Young Driver AMR z druhé pozice, kterou si Tomáš Enge ve svém stintu udržel. Po povinných zastávkách se Alex Müller propadl na třetí místo na úkor svých týmových kolegů, kteří dojeli druzí. „Zpočátku jsem ohříval pneumatiky a jezdil druhý. Potom mi ale Nissan začal ujíždět a naopak na mě začal tlačit Stefan Mücke. Ten zajel o kolo dříve ke svým mechanikům a měl rychlejší zastávku než my. Tím se dostal před nás. Alexovi pak začali odcházet zadní pneumatiky a místo útok na druhé místo měl starosti s udržením třetí pozice. Povedlo se to a za stupně vítězů jsme moc šťastní. Navíc naši týmoví kolegové dojeli druzí, což je super výsledek pro celý tým,“  řekl Tomáš Enge po nedělním závodě.

Tučným bodovým ziskem se posádka ve složení Tomáš Enge, Alex Müller vyhoupla v průběžném pořadí FIA GT1 World Championship na 5. místo. Týmu Young Driver AMR patří průběžná třetí pozice. Osmý podnik Mistrovství světa vozů GT1 se odehraje o prvním zářijovém víkendu na okruhu Ordos v Číně. 
Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE
 
 
KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03
 Yas Marina
 Abu Dhabi
 09-10/04
 Zolder
 Belgie
 07-08/05
 Algarve
 Portugalsko
 14-15/05
 Sachsenring
 Německo
 04-05/06
 Silverstone 
 Velká Británie
 02-03/07
 Navarra
 Španělsko
 16-17/07
 Paul Ricard
 Francie
 03-04/09
 Ordos
 Čína
 22-23/10
 Interlagos 
 Brazílie
 05-06/11
 San Luis
 Argentina
 
 
UŽITEČNÉ ODKAZY:
Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing
Oficiální stránky Tomáše Engeho
Oficiální stránky Alexe Müllera
Oficiální stránky Darrena Turnera
Oficiální stránky Stefana Mückeho
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1
 
 
PR
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu