Historicky první pohárové klání Renault Clio Cup Bohemia na Hockenheimringu je minulostí

První vítězství pro Manuela Zumsteina a Miro Horňáka

Historicky první závod pohárového klání Renault Clio Cup Bohemia vyhrál Švýcar Manuel Zumstein (Jenzer Motorsport) před Reto Wüstem (SUI/Wüst Motorsport), na třetím místě závod dokončil Dino Calcum (DEU/Schlaeppi Race-Tec).

První dubnovou sobotu se na sluncem zalitém Hockenheimringu uskutečnil premiérový závod Renault Clio Cup Bohemia (CCB), na jehož startovním roštu se představilo devatenáct jezdců. Na pole-position stál vítěz páteční, velmi dramatické kvalifikace Milan Haering (SUI/Wüst Motorsport), kterého v první řadě doplnil Manuel Zumstein.

Krátce po startu kolidoval Milan Haering s Marc-Uwe von Niesewandem a nedobrovolně se tak postaral o první z celé řady dramatických momentů tohoto závodu. Tato kolize měla za následek odstoupení obou jezdců, čehož bezezbytku využil Manuel Zumstein, který se dostal do vedení závodu. Své první místo uhájil až do samotného konce závodu.

Závod, který byl vypsán na 30 minut, vyhrál Manuel Zumstein (SUI/Jenzer Motorsport) před Reto Wüstem (SUI/Wüst Motorsport). Na třetím místě závod dokončil Dino Calcum (DEU/Schlaeppi Race-Tec). Pro skvělé čtvrté místo si dojel slovenský jezdec Miro Horňák, který v letošní sezóně háji barvy týmu William Racing Team jehož majitelem, je Francouz William Passavant. Ten byl také původně přihlášen jako jezdec pro úvodní dva závody sezóny. Svou účast však musel z osobních důvodů odříct a za volantem týmového Clia jej tak na poslední chvíli nahradil právě tento nadějný slovenský pilot.

Pátý do cíle dojel Armin Eckl (DEU/AMC Burgau) před šestým Markusem Kernem (DEU/Schlaug Motorsport).

O nejrychlejší kolo závodu se postaral Milonko Vukovic (SUI/Vukovic Motorsport) časem 2:00.604. O možnost zisku dobrého výsledku jej však v posledním kole připravila jezdecká chyba a následná nehoda v podobě kontaktu s bariérou při které si poškodil zavěšení u svého vozu. Vukovic se tak propadl ze třetího místa až na první nebodovanou - jedenáctou pozici. Útěchou mu tak může být alespoň 1 bonusový bod za toto nejrychlejší kolo.

Druhý závod po penalizaci Reto Wüsta pro Miroslava Horňáka

Slovenský závodník Miroslav Horňák (William Racing Team) se stal vítězem druhého závodu. Horňák který si tak k ranním 11-ti bodům připsal dalších 20, na cílové pásce těsně porazil duo německých pilotů Dino Calcum a Marc-Uwe von Niesewand (oba Schlaeppi Race-Tec). Marc-Uwe von Niesewand se na bronzový stupínek probojoval po skvělé stíhací jízdě z posledního místa na startovním roštu, kam jej odsunula kolize s Milanem Haeringem v dnešním prvním závodě. Rozdíl mezi těmito třemi jezdci na cílové fotobuňce představoval pouhých 0,5 vteřiny.

O této podobě pódiového obsazení se však muselo rozhodnout až u zeleného stolu, neboť jako úplně první byl po protnutí cílové čáry odmáván Švýcar Reto Wüst (Wüst Motorsport). Ten však po závodě obdržel od sportovních komisařů 20-ti vteřinovou penalizaci za kolizi s vítězem prvního závodu Manuelem Zumsteinem (Jenzer Motorsport). K této kolizi došlo ve 14. kole v zatáčce Sachs, kde tito dva jezdci drželi první, resp. druhou příčku.

Čtvrtým nejlepším jezdcem v cíli byl Armin Eckl (AMC Burgau), kterého ve výsledkové listině následují Alf Ahrens (Schlaug Motorsport) a vítěz prvního závodu Manuel Zumstein (Jenzer Motorsport), který doplatil na již zmíněnou kolizi s Reto Wüstem.
Autorem nejrychlejšího kola druhého závodu se stal bronzový Marc-Uwe von Niesewand s časem 2:01.339, který zajel ve čtrnáctém kole.

K dalším dvěma závodům vyrazí jezdci na Slovenskou trať Slovakiaring, kde se o víkendu 20.-21. května uskuteční v pořadí třetí a čtvrtý závod letošní sezóny. V pozici leadera by se měl domácímu publiku představit Miro Horňák, na jehož bodovém kontě je po prvních dvou závodech 31 bodů. O dva body méně má Dino Calcum a další dva body ztrácí Manuel Zumstein.