Vyhledávání

Jan Charouz pojede závod 24h Le Mans 2011 s číslem 49

Jan Charouz pojede závod 24h Le Mans 2011 s číslem 49
Jan Charouz pojede v barvách týmu OAK Racing závod 24h Le Mans
 
Tým OAK Racing zkompletoval jezdeckou sestavu prototypu OAK-Pescarolo-Judd kategorie LMP2 se startovním číslem 49. Vedle Nicolase De Crema a Shniji Nakana usedne do vozu testovací a náhradní jezdec týmu Lotus Renault GP Jan Charouz.
 
 
Třiadvacetiletý český závodník startoval v týmu OAK Racing již v roce 2010, když s jezdci Matthieuem Lahayem a Guillaumem Moreauem obsadili v kategorii LMP2 druhé místo a v absolutním pořadí skončili na místě sedmém.
 
Výkonný ředitel týmu OAK Racing Francois Sicard řekl, že rozhodnutí o angažování Jana Charouze nebylo vůbec obtížné. „Jan Charouz byl jasnou volbou pro náš vůz se startovním číslem 49. S ohledem na jeho výkon v minulém roce a titul ze sezóny 2009 se jedná o spolehlivého a rychlého jezdce. Pro Honzu to bude druhý závod v našem týmu. Pojede vedle dvou nových jezdců, a tak jeho role bude pro nás klíčová. Doufám, že tato mezinárodní posádka zopakuje loňský výsledek, ne-li jej vylepší,“ uvedl Sicard.
 
Jan Charouz je šťastný, že se po roční pauze vrací za volant prototypu, i když mezi jeho hlavní cíle v letošním roce patří Světová série Renault, ve které startuje v týmu Gravity-Charouz Racing a povinnosti ve formuli 1, kde účinkuje jako náhradní a testovací jezdec v týmu Lotus Renault GP.
 
Jan Charouz: „Jsem velmi rád, že i letos mohu startovat v tak slavném závodě, jakým čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans je. Je pro mě čest, že mohu již popáté za sebou usednout do prototypu. Tak jako v loňském roce pojedu v týmu OAK Racing. V této francouzské stáji je velmi profesionální tým lidí, který dokáže připravit vítězný vůz. Mám zkušené a rychlé týmové kolegy, a tak určitě máme na to, abychom mysleli na pozice nejvyšší. Závod 24h Le Mans je motoristickým svátkem a já se na druhý červnový víkend již moc těším.“
 
Antonín Charouz, manažer jezdce: „Tak jako Honza jsem i já rád, že již popáté pojede tento slavný čtyřiadvacetihodinový závod. Doufám, že se mu podaří dokončit závod v první desítce absolutního pořadí, tak jako se mu to povedlo v předchozích čtyřech ročnících. Samozřejmě mě velice těší zájem týmu OAK Racing o Honzu. Chtěl bych také poděkovat našemu partnerovi Interwetten, který Honzu v Le Mans podpoří.“
 
Vůz OAK Pescarolo – Judd se startovním číslem 49 pojede v tradičním týmovém zbarvení, tedy růžovo-černé. Další tři vozy francouzského týmu, které jsou přihlášeny také do světového poháru Intercontinental Le Mans Cupu, pojednou v barvách olejářské společnosti Gulf.
 

Francouzský maratón začíná svůj program ve středu 8. června prvním volným tréninkem. Nejslavnější vytrvalostní závod světa odstartuje v sobotu 11. června v 15 hodin. Cíl pak spatří jezdci o čtyřiadvacet hodin později.

 

PR

BPA

 

Fotogalerie

Le Mans 2010 a naši jezdci, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu