Vyhledávání

Jana Charouze čeká poslední závod sezóny WSR 2010 nedaleko Barcelony

Jana Charouze čeká poslední závod  sezóny WSR 2010 nedaleko Barcelony

WSR - Jana Charouze čeká poslední závod letošní sezóny

Poslední podnik World Series by Renault čeká na Jana Charouze o následujícím víkendu 8. až 10. října 2010 na španělském okruhu nedaleko Barcelony. Jezdec týmu P1 Motorsport se do Formule Renault 3.5 vrací po absenci v Silverstone, kde chyběl kvůli vyvrknutému kotníku.


Jan Charouz se kvůli vyvrknutému kotníku nezúčastnil posledního podniku Formule Renault 3.5 na britském okruhu Silverstone. Týden po úrazu již startoval oficiální testovací a náhradní jezdec týmu Renault F1 ve formuli Auto GP v Monze, kde získal v nedělním závodě druhé místo. Nyní na jezdce týmu P1 Motorsport čeká závěrečný dvoj závod World Series by Renault ve španělské Barceloně, kde se popere o poslední body do celkové klasifikace jezdců, kde mu nyní patří průběžná sedmnáctá pozice.

Walter Grubmüller jun. oproti Charouzovi ve Velké Británii nechyběl. Rakouský pilot si však v Silverstonu žádné body do průběžné klasifikace jezdců nepřipsal, když v první jízdě nedojel a ve druhé skončil na čtrnáctém místě. Grubmüllera navíc čeká v Barceloně penalizace odsunutí čtyř míst na startovním roštu sobotního závodu, kterou si vysloužil za nebezpečný výjezd z boxů, když jej mechanici pustili do cesty jiného vozu.

V Barceloně usedl do monopostu formule Renault 3.5 Jan Charouz vůbec poprvé na sklonku loňského roku. Také oficiální předsezónní testy letošní sezóny absolvoval český jezdec v březnu na okruhu Circuit de Catalunya, kde zajížděl velmi slušné časy. Předpověď meteorologů na druhý říjnový víkend není dvakrát příznivá a na účastníky World Series by Renault čekají dešťové přeháňky a teploty okolo dvaceti stupňů Celsia.

Jan Charouz: „Okruh v Barceloně znám velmi dobře. V úvodu sezóny 2009 jsem zde vyhrál svůj první závod v Le Mans Series a na začátku letošního roku proběhly ve Španělsku oficiální testy Formule Renault 3.5, při kterých jsem zajížděl velmi dobré časy. Předpověď počasí není zrovna příznivá, přál bych si víkend bez deště.“

„Vyvrknutý kotník jsem při posledním závodě Auto GP v Monze ještě cítil, ale nijak mi nebrání v podání maximálních výkonů. Dokonce jsem začal již běhat.“

Walter Grubmüller jun.: „Při minulém závodě v Silverstone mě můj tým při povinné zastávce v boxech poslal zpátky o něco dřív, než měl. Proto nám bylo s jedním ze soupeřů v boxové uličce poněkud těsno. Vedení závodu mě za to potrestalo, takže po první kvalifikaci v Barceloně přijdu o čtyři startovní pozice. Přesto doufám, že se mi závody povedou, ale na druhou stranu si na sebe nevytvářím žádný zbytečný tlak.“

Sobotní kvalifikace čeká na startovní pole Formule Renault 3.5 v 10:20 hod, první závod na čtyřiačtyřicet minut pak odstartuje v 15:00 hod. Nedělní program začíná kvalifikací v 9:15 hod a pokračuje závodem s povinnou zastávkou v 15:00 hod.

 

 

Průběžné pořadí šampionátu jezdců najdete ZDE
Průběžné pořadí šampionátu týmů najdete ZDE

Livetiming můžete sledovat ZDE

PR

BPA

 

Fotogalerie

Jan Charouz a WSR v Monacu 2010, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu