Jarní Most 2010: Mičánkova stáj veze z Mostu hromadu čtrnácti pohárů !!

Jarní Most 2010: Mičánkova stáj veze z Mostu hromadu čtrnácti pohárů  !!

Mičánkova stáj veze z Mostu čtrnáct pohárů

Čtrnáct nádherných pohárů vybojovala brněnská stáj Mičánek Motorsport ve druhém pokračování letošního seriálu mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích na automotodromu v Mostě, kde se současně bojovalo také o body v zóně FIA střední Evropy. Žeň úspěchů odstartoval v lijáku páteční program ve sprintu, kde ve třídě do 3500 ccm vyhrál Jiří Mičánek před svým bratrem Tomášem. O den později Jiří Mičánek svůj sprinterský úspěch zopakoval a v nedělním tříhodinovém vytrvalostním závodě opět ovládly závod oba vozy Porsche.

Vyhrála posádka Jiří a Tomáš Mičánkové s Martinem Jermanem, který ještě startoval i ve druhém voze, kde se střídal s Tomášem Pivodou. "Takový úspěch nikdo neočekával. Skvělou práci odvedli mechanici a naši cestu za vítězstvím nezabrzdil ani trestný průjezd boxy za to, že Tomáš neměl nasazenou přilbu. Kromě toho jsme museli ještě dotankovat benzin v závěru závodu, který měl zcela hladký průběh bez zásahu safety caru," poznamenal šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Mostecký úspěch je o to cennější, že v absolutní klasifikaci skončila první posádka s bratry Mičánkovými a Jermanem na pátém místě a jen o dvě místa za nimi dojeli do cíle Jerman s Pivodou.

Osmnáctiletý Tomáš Mičánek si příliš neodpočine, již příští víkend bude startovat v německém Super Sport Porsche Cupu na Nürburgringu
.

Výsledky
Divize 4 - vytrvalostní závod: 1. A. Charouz, Enge, Kostka, Lichtner-Hoyer (ČR/Rak./Mercedes Benz DTM) 113 kol 3:00:44,978, 2. A. Charouz, Vojtěch, Lacko, Lichtner-Hoyer -1 kolo, 3. Konopka, Studenič (SR/Porsche 997 RSR) -7 kol.
Do 3500 ccm: 1. J. Mičánek, Jerman, T. Mičánek (Porsche 997) 105 kol 3:01:10,750, 2. Jerman, Pivoda (Porsche 997) -2 kola, 3. Šenkýř, Fried (BMW M3) -3 kola.
Do 2000 ccm: 1. Hladík, Duda (Renault Clio) 96 kol 3:01:59,192, 2. M. Foukal, T. Foukal (Honda S200) -2 kola, 3. Valášek, Horňák (Renault Clio) -2 kola.