Jiří Mičánek junior s novým Porsche na body ani na Oscherslebenu nedosáhl

Jiří Mičánek junior s novým Porsche na body ani na Oscherslebenu nedosáhlStart do seriálu Porsche Carrera Cup zatím nevychází brněnskému jezdci Jiřímu Mičánkovi zcela podle jeho představ. Po šestnáctém místě minulou neděli v Hockenheimu skončil ve druhém pokračování seriálu až na 23. místě. Další příležitost k útoku na body bude mít za dva týdny 4. května v italském Mugelu.

"Po výměně převodovky nejede auto nejrychleji. Jirka bojoval, na startu sice předjel pět soupeřů. Ale auto jede pomaleji, zatím se s ním na rozdíl od loňska nedokáže domluvit. Při průjezdu jednotlivými okruhy na soupeře na bodovaných místech ztrácí cenné sekundy," řekl šéf stáje Jiří Mičánek senior. Druhý jezdec stájem Mičánek Motorsport Oleg Kesselman z Ruska skončil o jedno místo za Mičánkem se ztrátou tří okruhů. Kesselman musel zajet do depa k výměně kola.

Dva týdny do dalšího závodu se pokusí vedení využít jednak k přípravě vozu a také k dalšímu tréninku. První z nich je na programu tento týden na Hockenheimringu.

Více radosti měl šéf stáje Jiří Mičánek senior ze svého nejmladšího syna Tomáše, který podstoupil na okruhu v Oscherslebenu dva závody seriálu VW Polo Cup. V prvním obsadil šestnáctiletý Tomáš 18. místo, v nedělní odvetě se zlepšil a skončil čtrnáctý. Mezi deseti nováčky ve startovní listině skončil Tomáš dokonce druhý a průběžné klasifikaci je mezi nováčky na 4. místě.

"Tomáš splnil do puntíku taktické pokyny. Měl jet bez chyby, netlačit se příliš do soubojů. Cílem bylo dojet, neboť je nutné v seriálu hlavně bodovat. Jel svůj teprve druhý automobilový závod a odvedl dobrý výkon. Pochopitelně mu chybí ještě zkušenosti," dodal šéf stáje Mičánek.

Výsledky

Porsche Carrera Cup Oschersleben: 1. Hardt 34:18:116 (prům. rychlost 142,229 km/hod.), 2. Mamerow (oba Něm.) -0,713, 3. Armindo (Fr.) -2,007,... 8. Janák -15,053, 23. J. Mičánek (oba ČR) -1:09,466, 24. Kesselman -3 kola.

Pořadí po dvou závodech: 1. Mamerow 36, 2. Armindo 32, 3. Rast (Něm.) 30, ... 7. Janák 17.

VW Polo Cup - první závod: 1. Rambow (Něm.) 25:20,818, 2. Olsson -3,452, 3. Simonsen (oba Švéd.) -5,813, ... 18. T. Mičánek -40,800.

Druhý závod: 1. Williams (JAR) 25:22,296, 2. Simonsen -0,104, 3. Voges Něm.) -1,348,... 14. T. Mičánek -25,337.

Průběžné pořadí: 1. Williams 94, 2. Rambow 88, 3. Simonsen 88, 18. T. Mičánek 21.

Pořadí nováčků: 1. Schriek (Něm.) 114, 2. Espinosa (Peru) 78, 3. Sandritter (Něm.) 74, 4. T. Mičánek 68.