Jirka Mičánek vyhrál první finále v sobotu na německém Hockenheimringu

Brněnský automobilový závodník Jiří Mičánek zvítězil v prvním ze dvou finálových závodů seriálu Porsche Super Sports Cupu na německém okruhu v Hockenheimu. V tomto seriálu dosáhl už čtvrté letošní vítězství, k němuž měl ale tentokrát nejtěžší cestu. Druhý finálový závod je na programu v neděli v 11:00.

Do závodu vyjížděl Mičánek až ze čtvrté startovní řady, neboť v kvalifikaci dosáhl až sedmý čas. "Nepodařilo se mi zajet nejrychlejší okruh samostatně, většinou mě v zatáčce přibrzdili soupeři. V závěru kvalifikace jsem byl dokonce jedenáctý," uvedl Mičánek. V samotném závodě ale potvrdil své kvality i jezdeckou rozvahu. Už v sedmém kole se dostal na první místo a tuto pozici si udržel až do cíle. Ovšem v posledních třech kolech na něj začal nebezpečně dotírat Hubert Haupt.

Mičánek v závěru zariskoval, odrazil útok svého soupeře a do cíle dojel s náskokem téměř pěti sekund. Navíc tři kola před cílem zajel ze všech jezdců nejrychlejší kolo závodu. Druhý jezdec týmu Mičánek Motorsport Kiril Černov skončil na 25. místě. "Na nováčka odvedl solidní výkon a naznačil své jezdecké kvality," poznamenal vedoucí stáje Jiří Mičánek senior.

Samotnému závodu předcházelo v Mičánkově týmu malé drama. Při čtvrtečním testování vypověděla na voze Porsche Carrera RSR poslušnost převodovka.

"Problém byl v tom, že v celém Německu se v pátek slavil Den sjednocení a nikde se nepracovalo. Podařilo se nám přes šéfy firmy domluvit, že brzy ráno přijedou mimořádně mechanici a pokusí se závodu odstranit. Už v 6:00 jsem byl v centrále Porsche ve Weissachu, který je naštěstí vzdálen pouhých sto kilometrů od Hockenheimu. Problémy způsobil jeden povolený šroubek v převodové skříni, jednalo se o chybu při výrobě.

Pro mě bylo nejvíce cenné, že jsem mohl v továrně nahlédnout pod pokličku a podívat se, jak se taková závada odstraňuje. V pátek jsme už ale nestihli trénink," dodal šéf stáje Mičánek.

Výsledky
První finále: 1. Mičánek (ČR) 30:02,044, 2. Haupt -4,9, 3. Scholze -9,6, 4. Sayfarth (všichni Něm.) -12,8.