Vyhledávání

Le Mans je tady právě o víkendu : Spyker Squadron připraven na bitvu ve třídě GT2

Tým SNORAS Spyker Squadron opustil již minulý pátek svou základnu v Nizozemsku a vydal se na okruh La Sarthe, kde v sobotu odstartuje nejslavnější a nejnáročnější vytrvalostní závod světa. V těchto chvílích vrcholí přímo v dějišti závodu 24h Le Mans 2009 přípravy holandské stáje na večerní volný trénink a zítřejší kvalifikaci, která určí pořadí na startu.

SNORAS Spyker Squadron obdržel od pořádající organizace Automobile Club de l’Ouest (ACO) pozvánku ke startu v letošním ročníku slavného maratónu, do kterého může nasadit jeden vůz Spyker C8 Laviolette GT2R. V kokpitu vozu se budou během víkendové čtyřiadvacetihodinovky střídat stálice týmu Tom Coronel a Jarek Janiš, které v Le Mans doplní ještě Jeroen Bleekemolen.

Kamióny týmu dorazily do paddocku v Le Mans již v pátek, většinu víkendu strávili členové týmu vykládáním materiálu a zařizováním boxů. Tradičně za velkého zájmu fanoušků absolvoval modro-žlutý vůz v pondělí technickou přejímku a focení na Place des Jacobines. Dnes od 18 do 24 hodin se společně se všemi ostatními konkurenty zúčastní volného tréninku.

Zatímco některé další týmy prošly technickými přejímkami až v úterý, Spyker Squadron se včera soustředil na závěrečnou přípravu náhradních dílů a dalších komponentů, které by mohly být v průběhu dalších dnů potřeba.

V Le Mans panuje v posledních dnech nevlídné počasí a dnešek není výjimkou. S krátkými přestávkami prší prakticky celý den. Podle předpovědí meteorologů by se však počasí mělo umoudřit a zítřejší kvalifikace by se měla jet na suché trati. Na sobotu a neděli slibuje předpověď dokonce příjemné letní počasí.

Nizozemský tým využije středečního volného tréninku především k vyzkoušení funkčnosti vozu. Značnou část slavného okruhu dlouhého 13,6 kilometrů totiž tvoří veřejné cesty a chvíli trvá, než jejich povrch získá potřebnou přilnavost. Až pak se dá pracovat na detailním nastavení vozu. V závěru dnešního tréninku (po 22. hodině) musí každý z jezdců povinně absolvovat tři kola za tmy.

„Škoda, že dnes tolik prší. V tréninku jsem měl jet první hodinu a postarat se o dostatečné zajetí motoru, brzd a další komponentů. Pokud ale bude pršet, nebudeme jezdit tolik, protože kvalifikace i závod by se měly jet na suchu, proto nemá cenu nijak zvlášť zkoušet nastavení na mokro a zbytečně riskovat poškození auta,“ vysvětluje Jarek Janiš.

“Jsme znovu v Le Mans a v naší třídě se tradičně sešla silná konkurence. Deset Ferrari F430, pět vozů Porsche 911, Aston Martin a Spyker C8 slibuje skvělou podívanou a velkou bitvu. Naprosto se soustředíme na samotný závod a ve volném tréninku i v kvalifikaci vše podřídíme tomu, abychom měli co nejlepší nastavení pro závod. Těší mě, že letos máme opravdu zkušenou jezdeckou sestavu. Jarek Janiš se znovu připojil k týmu a při testech v Monze ukázal, že je znovu stoprocentně fit. Jsem pyšný také na to, že Jarka a Toma Coronela doplní loňský vítěz třídy LMP2 Jeroen Bleekemolen,” říká Peter van Erp, výkonný ředitel Spyker Squadron. 

SESTAVA TÝMU SNORAS SPYKER SQUADRON PRO 24H LE MANS 2009:


85 SNORAS Spyker Squadron Jarek Janiš (CZE)
Jeroen Bleekemolen (NED)
Tom Coronel (NED)Kompletní startovní listinu naleznete ZDEČASOVÝ HARMONOGRAM 77. ROČNÍKU 24H LE MANS 2009:


STŘEDA 10. ČERVNA
18:00 - 24:00 volný trénink
ČTVRTEK 11. ČERVNA
19:00 - 21:00 kvalifikace 1
22:00 - 24:00 kvalifikace 2
PÁTEK 12. ČERVNA
10:00 - 20:00 prohlídka boxů
18:00 - 19:00 přehlídka jezdců
SOBOTA 13. ČERVNA
08:30 - 09:15 warm-up
15:00 start závodu
NEDĚLE 14. ČERVNA
15:00 cíl závodu
UŽITEČNÉ ODKAZY
Oficiální stránky týmu Spyker Squadron www.spykersquadron.com
Oficiální stránky Jarka Janiše www.jarek-janis.cz
Oficiální stránky Toma Coronela www.tomcoronel.nl
Oficiální stránky Jeroena Bleekemolena www.jeroen-bleekemolen.nl
Oficiální stránky 24h Le Mans www.lemans.org
Spyker Squadron na Twitteru twitter.com/spykersquadron
Spyker Squadron na Vimeu www.vimeo.com/spykersquadron

BPA

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu