Vyhledávání

LE MANS SERIES : 1000 KM DE CATALUNYA se jede o víkendu

LE MANS SERIES : 1000 KM DE CATALUNYA První z pěti závodů / okruh v Barceloně : 4.- 6. dubna 2008 PEUGEOT DÁVÁ SVŮJ TITUL DO HRY Na programu Le Mans Series 2008 je pět závodů, z nichž první bude odstartován 6. dubna na okruhu ve španělské Barceloně. Peugeot, vítěz Le Mans Series 2007, nasadí stejně jako v loňském roce dva vozy 908 HDi FAP se stejnými posádkami. Jejich cíl je jasný - obhájit vavříny.

Prioritou roku 2008 ovšem zůstává závod 24 hodin v Le Mans. Všechny prostředky a energie týmu Peugeot Sport se soustřeďují na vytyčený cíl. Proto i program roku 2008 začal pro Peugeot Sport naplno – sérií testů, kterých se účastnilo trio Pedro Lamy, Nicolas Minassian a Stéphane Sarrazin s vozem 908 HDi FAP v závodě 12 hodin v Sebringu ve Spojených státech. Účast přinesla 11. místo a umožnila celému týmu prověřit jeho možnosti a konkurenceschopnost vozu na okruhu, který se vymyká normám. Michel Barge, ředitel Peugeot Sport: „Tým získal spoustu informací, což by se mu nepodařilo na žádné neoficiální akci.

Bilance závodu ze Sebringu je pozitivní. Stéphane zajel nejlepší čas zkráceného kvalifikačního rozjezdu, který byl nakonec anulován. Nicolas předvedl vynikající start a od první zatáčky se ujal vedení a Pedro zajel nejlepší čas. V závodě jsme stále byli nejrychlejší. Výkonnost tedy máme. Sebring byl také skvělou zatěžkávací zkouškou pro celý tým. Podniků, které jsou na programu ještě do závodu v Le Mans, využijeme k prověření a zajištění spolehlivosti našeho vozu. To nás bude stát ještě hodně práce.“ První tři závody Le Mans Series, které jsou na pořadu během dvou měsíců před závodem 24 hodin, budou sloužit také k testování a k ověření nově montovaných dílů před hlavním závodem.

I přes časově a logisticky náročný program příštích měsíců je potenciál týmu i techniky nastaven k dosažení mety nejvyšší – vítězství v závodu roku. Současně mobilizuje tým Peugeot Sport svou energii k obhájení titulu v Le Mans Series. Obě posádky, které se o něj zasloužily v roce 2007, reprezentují značku i nadále.

Za volantem vozu 908 HDi FAP č. 7 v dominantní červené barvě se Marc Gené, v Katalánsku na domácí půdě, vystřídá s Nicolasem Minassianem. Vůz č. 8 s převažující modrou barvou ovládnou Pedro Lamy a Stéphane Sarrazin. Pro připomenutí, každá z těchto posádek zakončila loňskou sezónu se třemi vítězstvími.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu