Mičánek junior na Lausitzringu 16tý. Tedy dál bez bodu

Mičánkovi chyběl krůček k prvním bodům

Na šestnáctém místě skončil ve čtvrtém závodě letošního seriálu Porsche Carrera Cup na německém okruhu Lausitzring brněnský automobilový závodník Jiří Mičánek, který dosáhl svůj nejlepší výsledek.

Od vytouženého bodu jej dělilo pouze jedno místo, na patnáctého v cíli Wlazika mu chybělo pouze 0,52 sekundy. Prvenství vybojoval Jörg Hardt, na kterého měl Mičánek ztrátu 36,612 sekundy. Na osmém místě skončil další český jezdec Jiří Janák.

"Po nevydařeném tréninku se mi podařilo dobře odstartovat, držel jsem se ve skupině. Závěrečný útok mi už nevyšel, neboť pořadatelé zkrátili závod kvůli havárii z časových důvodů o dvě kola," řekl Jiří Mičánek.

S výsledkem svého syna byl spokojen i šéf týmu Jiří Mičánek senior. "Konečně se nám podařilo částečně prolomit nepříliš vydařený start do sezony. Hlavně je důležité, že dokázal držet krok se silnějšími jezdci ve skupině. Poznal, že to jde. V závěru jej předjel pouze zkušený Armindo, který bojuje o celkové prvenství," dodal Mičánek senior.

Dosavadní nejlepší Mičánkův výsledek bylo 18. místo, které dosáhl před rokem také v závodě na Lausitzringu. Druhý jezdec týmu Mičánek Motorosport Rus Oleg Kesselman skončil na 24. místě.

Seriál Porsche Carrera Cup má nyní více než měsíční přestávku. Pátý závod je na programu 29. června na Norisringu.

Výsledky
1. Hardt 36:27,860, 2. Rast -0,663, 3. Jäger (všichni Něm.) -2,218, ... 8. Janák -13,630, 16. Mičánek (oba ČR) -36,612, 24. Kesselman (Rus.) -1:11,378.