Vyhledávání

Mičánek zazářil v Hockenheimu

Mičánek zazářil v Hockenheimu

Historicky první vítězství ve své kariéře na okruhu v německém Hockenheimu si připsal na své konto v seriálu Porsche Super Sports Cup brněnský jezdec Tomáš Mičánek s vozem 997 GT3 RSR. Prvenství získal v nedělním druhém závodě.

V sobotním úvodním díle se dostal rovněž na stupně vítězů, když navzdory handicapu dojel do cíle třetí. Do tohoto závodu totiž vstupoval s penalizací, kterou mu pořadatelé udělili v předcházejícím závodě na Nürburgringu. Trest byl dost krutý, po výsledku kvalifikace musel na startovním roštu o deset míst zpět. Do závodu vyjížděl až z nevýhodného místa v osmé řadě. 

"Trest mě připravil o lepší výsledek v prvním závodě. Za situace, která mě potkala na startu jsem byl se třetím místem maximálně spokojen. Hlavně mě těší, že se mi o den později konečně podařilo prolomit moje prokletí z Hockenheimu, kde jsem před tím ani jednou nevyhrál. Nemusím zdůrazňovat, jak jsem si na stupních vítězů v neděli vychutnal českou hymnu pro vítěze," poznamenal po návratu Tomáš Mičánek.

Cestu ke svému historickému úspěchu na Hockenheimu neměl snadnou. Vyplatilo se mu dodržet taktiku, kterou mu v průběhu závodu poradil při přerušení a jízdou za safety carem do sluchátek jeho otec. 

Po startu se Tomáš dostal na druhé místo za vítěze sobotního závodu Němce Wolterse, ze zadní pozice ale tvrdě útočil další domácí jezdec Konstantinov. "Pusť jej před sebe a pověs se za něj. Uvidíš, že udělá pod tlakem chybu," poradil synovi bývalý zkušený jezdec Jiří Mičánek. Scénář odhadl dokonale. Tlak Tomáše Mičánka ze zadní pozice Konstantinov neustál, na stadionu udělal v závěru závodu chybu, český jezdec jej předjel a vzápětí využil i zaváhání Wolterse k celkovému vítězství. K tomu úspěchu si Tomáš Mičánek v konkurenci 47 vozů připsal v obou závodech i nejrychlejší dosažený čas na jedno kolo. 

Třetí pokračování šestidílného seriálu je na programu 13. a 14. července v Rakousku.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu