Michal Matějovský s Vladem Hybáčkem mají titul. Epilog se jim vydařil

Matějovský s Hybáčkem mají titul

K poslednímu závodu sezóny - brněnskému Invicta Epilogu - nastoupili jezdci týmu SEAT Sport Slovakia posíleni ještě další dva závodníky a to motocyklového reprezentanta Karla Abrahama a dále o slovenského jezdce Patrika Nemece. V šestihodinovém závodě šlo týmu o všechno. Už před závodem bylo totiž jasné, že jedině lepší umístění před jejich největšími konkurenty - posádkou M. Foukal, T. Foukal s vozem Honda S 2000 - může pro Matějovského a Hybáčka znamenat zisk titulu Mistra ČR.

Po pátečních měřených trénincích bylo jasné, že k tomu má slovensko-česká posádka pořádně nakročeno. V měřeném tréninku dosáhli totiž velmi dobrého výsledku, když skončili na druhém místě za Lotus Exide Tomáše Kusého a posádka M. Foukal a T. Foukal až o dvě místa za nimi. Na sobotní tiskové konferenci, konané dvě hodiny před startem vlastního šestihodinového vytrvalostního závodu byl proto Michal Matějovský velmi optimistický: "Auto jede výborně, po měřáku máme i lepší postavení na stratu a tak pevně věřím, že po prvních třech hodinách, které se počítají do celkových výsledků mistrovství, Hondu bratrů Foukalových porazíme. Věřím současně, že také vybojujeme dobrou výchozí pozici pro naše kamarády Karla Abrahama, který mne bude střídat a Patrika Nemece, který by pak měl závod uzavřít. Věřím, že i pro ně to bude výborný závod a dovezou SEAT dobře do cíle."

Poslední závod sezóny byl pak odstartován přesně ve 14 hodin za suchého, ale podmračeného a chladného počasí. K prvním devadesáti minutám nastoupil slovenský jezdec Vlado Hybáček, dobře odstartoval, kontroloval trvale druhé až třetí místo průběžného pořadí a udržoval znatelný náskok před největším konkurentem Hondou S 2000, posádky Foukal-Foukal. Ve zbylých 90 minutách úvodní tříhodinovky udržel Michal Matějovský, který Vláda střídal, tlak ze strany všech svých pronásledovatelů a po třech hodinách proletěl cílem a v celkovém hodnocení pro něho byl po první hodnocené polovině závodu čas 3:03.51,676 a ujetých 76 kol, což pro tým SEAT Sport Slovakia znamenalo druhé místo v bodované části závodu.

Honda S 2000 bratrů Foukalových měla v čase 3:03.37,282 měla ujetých pouze 74 kol a znamenalo to pro tuto posádku až 4. místo úvodní části závodu. Matějovský s Hybáčkem tak tímto výsledkem získali titul Mistrů ČR v Mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích v kategorii do 2000 ccm!

Závod však pokračoval dál. Za zájmu mnoha zástupců medií předával po třech hodinách jízdy Michal Matějovský vůz Karlovi Abrahamovi, který jej po dalších 90 minutách dokázal po bravurní jízdě, již za šera a později za tmy, dovést k dalšímu střídání již na prvním místě ve třídě do 2000 ccm. A jaké byly Abajovi dojmy po jeho prvních automobilových okruhových závodech: "Velmi jsem si vše užíval a jel jsem v pohodě. Měl jsem samozřejmě výhodu, že brněnský okruh dokonale znám a tak mi nevadila ani tma, která by mi na jiném okruhu mohla činit problém. S průběžným výsledkem jsem samozřejmě velmi spokojen a všem kolegů děkuji za spolupráci." řekl po střídání v boxech šťastný Karel Abraham.

Posledním z aktérů sobotního šestihodinového vytrvalostního závodu pak byl Patrik Nemec, který nakonec dovedl týmový SEAT do cíle šestihodinového závodu úspěšně na druhém místě. "Naše posádka měla vzhledem k tomu, že jsme byli čtyři celkem tři střídání, zatímco ostatní střídali většinou dvakrát. Přesto jsme dokázali dojet za vítězným voze Renault Clio týmu Charouz Racing Systém s velmi malým odstupem." řekl v cíli šestihodinového vytrvalostního závodu slovenský jezdec Patrik Nemec.