Vyhledávání

Milan Valášek a Christian Malchárek na Epilogu jasně zlatí a s českým titulem !!

Milan Valášek a Christian Malchárek na Epilogu jasně zlatí a s českým titulem !!

Poslední závod české okruhové sezony 2011 se konal 15. října na Brněnském Masarykově okruhu, kde si posádka týmu IP Racing Shop brousila zuby na zisk českého mistrovského titulu.

Už během páteční kvalifikace byla znát suverenita týmu a perfektním časem 2:16:003 si posádka zajistila druhé místo na startovním roštu ve své třídě.

Do sobotního závodu, který byl naplánován na druhou hodinu odpolední, usedl jako první do vozidla Milan Valášek. Po první hodině závodu patřila posádce druhá pozice ve třídě do    2000 ccm a vše se pomalu schylovalo k nezbytné zastávce v boxech, při které do auta usedl Christian Malchárek, jenž svými časy pomalu ale jistě stahoval náskok konkurenční posádky na první pozici.

Pořadí po druhé odjeté hodině se započítávalo do českého šampionátu a posádka projela pomyslně cílem, jako první a mohla se radovat ze zisku  titulu mistrů České Republiky, ale tím skončil jen český šampionát a na tým čekaly ještě dlouhé čtyři hodiny do konce 6-ti hodinového závodu.

Zbylé čtyři hodiny posádka držela vysoké tempo a nadále si budovala větší a větší náskok před druhou konkurenční posádkou. Po ujetých šesti hodinách a 151 kolech projel vůz Renault Clio RS, pilotovaný Christianem Malchárkem, cílem na první pozici s náskokem dvou kol před druhou posádkou. A tým se tak mohl radovat jak z českého titulu, tak z první pozice v celém EPILOGU.

„ Máme obrovskou radost jak z tohoto závodu tak i z celé sezony která je pro náš tým nejúspěšnější za celou dobu naší závodní historie. Chci touto cestou poděkovat hlavně rodině bez jejíž tolerance by to nešlo, dále všem mechanikům, kteří celou sezonu pracovali na plno a vůz byl vždy perfektně připraven a v neposlední řadě také Christianovi, který ve všech závodech podával vynikající výkony, také všem sponzorům a reklamním partnerům bez kterých by jsme těchto úspěchů nedosáhli !! „ řekl po závodě Milan Valášek manager týmu.

 

PR

PS: V sobotu tým startuje na premiérové šestihodinovce na Slovakia ringu.

 

Fotogalerie

Epilog 2011, foto: Jarda Mareček

Další fotografie 1 2 3 4 5 6 7 8

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu