Mladíci Matzke a Skula měli na úvod seriálu FIA GT3 v Silverstone smůlu

Mladíci Matzke a Skula měli na úvod seriálu FIA GT3 v Silverstone smůluMM Racing měl v Silverstone smůlu

První závod letošního šampionátu FIA GT3, který se odehrál v britském Silverstonu, byl pro roudnický tým ve znamení smůly. Tréninková část probíhala podle očekávání, mechanici trénovali zastávky v boxech, probíhala kontrola všech částí vozu. Jezdci Martin Matzke a Jiří Skula zajeli v prvním volném tréninku čas 1:57.320, což je velice dobrý výsledek.

Sobotní kvalifikace proběhla za velmi zamračeného a chladného počasí, ale na suchém povrchu. První se na trať vydal Jiří Skula, který zajel čas 1:54.584. Po desetiminutové pauze se na dráze objevil Martin Matzke, který svým časem 1:53.135 ztrácel na prvního tři sekundy.

Sobotní závod začal velice dobře, ale bohužel po osmém kole došlo k závadě na chladícím systému motoru. Jezdec Jiří Skula tak musel zajet do boxu. Ani druhý závod nedopadl dle očekávání. V zaváděcím kole došlo opět k závadě na chladícím systému motoru. Byl tím završen smolný víkend na okruhu v Silverstonu. Jezdci si tak bohužel trať užili pouze ve volném a měřeném tréninku.

„ Závod v Silverstonu začal pro nás stejně jako loňský rok špatně. Když Jirka vyjel v prvním závodu z trati, došlo k nabrání trávy na mřížku chlazení. Chyba byla ta, že Jirka jel tak dlouho až vodu vyvařil. Mechanici provedli kontrolu motoru a zdálo se, že je vše v pořádku.

V druhém závodu se hned v zahřívacím kole ukázalo, že to v pořádku není a při plné zátěži došlo opět k přehřátí. Byl to smolný víkend pro celý tým,“ řekl po závodu vedoucí týmu Martin Matzke.

Dalším podnikem, který roudnický tým čeká, je první závod německého mistrovství ADAC, který se jede na okruhu Oscherslebenu nedaleko Magdeburgu již 10. května. V tomto seriálu jede méně vozů než v evropském mistrovství, ale konkurence je zde také velká.

Je přihlášeno zhruba 29 vozů kategorie GT3. Záznam závodů bude vysílat německá satelitní stanice DSF následující týden.