Vyhledávání

Nabité dvoudenní závody Carbonia Cupu se blíží

Nabité dvoudenní závody Carbonia Cupu se blíží

Po měsíc a půl trvající letní přestávce, kdy Carbonia cup zahájil začátek prázdnin závodem v LausitzRingu, se odpočinek jezdců a jejich teamů chýlí ke konci, do dalšího v pořadí již čtvrtého závodu Carbonia cupu zbývá necelých 14dní. Hostitelem tohoto podniku bude Autodrom Most, kde se uskuteční nabitý program dvoudenního ježdění připadající na dny 26.-27.8. 2013.

 

Pro diváky zde bude určitě velmi zajímavá podívaná, milovníky aut potěší oku lahodící atraktivní závodní stroje, účast mnoha speciálů i formulových monopostů nacházejících se v prostorách depa, dále slibované shlédnutí soubojů plech na plech na trati, kdy jezdci bojují o každou pozici či možnost nakouknutí při práci teamů a přípravě jejich techniky v boxech. Tímto všechny fanoušky závodů zveme.

 

Hlavní náplní pondělního dne 26.8. bude závod sprint. Tento závod je opět vypsán pro kategorie závodních cestovních vozů (A), civilních vozů (B), speciálů (C) a formulí (D) které jsou dále rozděleni do podskupin dle obsahů motorů a typu vozu. Zde budou moci jezdci bojovat o své další důležité body do celkového umístění seriálu a pojede se klasicky typu sprint, kdy bude možno si v tréninku vypsaném na 3x 20min. vyzkoušet a otestovat techniku, nastavit správné naladění vozu potřebné pro zajetí dobrého času kvalifikace, která je vypsána na 1x25min. a tím určující startovní pozici do závodu a 1x již zmiňovaný závod na 20min., který se pojede letmým startem.

Jezdci budou i o tyto závody odměněny krásnými poháry a ve sprintu nebude chybět boj o nejrychlejší čas dne pro krůček od získání putovního poháru.

 

Pokračovat se bude v úterý 27.8. kde se od ranních hodin utkají účastníci v 3hod. vytrvalostním závodě s názvem 3Le Carbonia, který se pojede letos potřetí ale zde v Mostě má svou premiéru, pro letošní rok je vypsán celkem na 5tratích v rámci závodů sprintů seriálu Carbonia cup. V tomto závodě je možné utvořit team z jednoho či více vozů, počet jezdců je min. 2 i více. V závodě se mohou jezdci i vozy libovolně střídat, avšak vozy musejí být ze stejné objemové skupiny, ale mohou mít i 2 různé vozy. (např. mix skupin A+B) V tomto závodě budou teamy a jejich vozy rozděleni do 5podskupin dle obsahu motoru vozů. Vaše teamová dobře plánovaná strategie = výhra :-))

 

Novinkou na celé úterní odpoledne je zařazení nového bezkontaktního závodu s názvem New Race, tento závod je určen pro všechny, hlavně pro začínající jezdce, vrchařské vozy, civilní jezdce a tuning auta, prostě pro všechny, kteří nechtějí zatím jezdit „ostré“ závody. Na trati si můžete zjistit svůj rekordní čas zajetý v optimalních letních podmínkách. Závod se pojede formou kvalifikace, tedy za 45min. (20+25min.) si vyjedete nejrychlejší meřené kolo Mosteckého okruhu.

 

Neváhejte a přijeďte si skvěle zazávodit, poměřit síly a otestovat techniku či si jen vyzkoušet Vaše jezdecké umění. Startovní listina se plní, neváhejte a nezapomeňte se tedy přihlásit a tím tak zvýšit šanci bojovat o hlavní výhru celého šampionátu, která je do sprintového závodu vložena.

 

Přihlášky k Vámi vybranému závodu je již nyní možné vyplnit na stránkách www.carboniacup.cz kde najdete i detailní informace a zvláštní ustanovení o jednotlivých závodech + harmonogramy dnů. Uzávěrka přihlášek je 20.8.2013

Těšíme se na Vás.

Carbonia Team

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu