Vyhledávání

Octavia Cup v sezóně 2018 s novou technikou, 7 závodními víkendy a 17 jezdci

Octavia Cup v sezóně 2018 s novou technikou, 7 závodními víkendy a 17 jezdci

Český pohárový seriál Octavia Cup zahájil oficiálním testem na autodromu v Mostě sezónu 2018. Na konci dubna čeká jezdce na stejném okruhu první závodní víkend, a to po boku prestižní německé série ADAC GT Masters. Startovní listina čítá v tuto chvíli 17 jezdců, zhruba polovina z nich je ze zahraničí. „Sezónu vidím velmi pozitivně. S napětím očekáváme průběh prvních závodů. Pevně věřím, že závodníci budou s vozy spokojeni a že se naplno vrhneme tam, kam nás technika loni nepustila,“ říká promotér závodu Josef Zajíček.

Letošní sezóně předcházela rozsáhlá změna technické koncepce vozu. Největších změn doznal řídicí software a hardware od německých firem LMS Engineering a Bosch Motorsport. V cupových octaviích jsou také kompletně nové kabelové svazky. Nová technika prošla důkladným testováním a funguje spolehlivě. Kromě spolehlivosti šlo promotérovi zejména o to, aby byla všechna auta po technické stránce totožná a jediným rozdílem mezi auty byly schopnosti řidiče. „Jedině s totožnou technikou je to pravé cupové závodění,“ říká manažer Octavia Cupu Petr Fulín, který auta po celou dobu vývoje testoval. „S novou převodovkou ze Seatu Leon MK2 auto pracuje na výbornou. Je lépe zpřevodované a řadí rychleji. Líbí se mi také přepracovaná mapa motoru, kdy turbo spíná až ve vyšších otáčkách a řidič tak nemusí čelit nadměrnému výkonu při výjezdech,“ dodává Fulín

Octavia Cup čeká v roce 2018 celkem sedm závodních víkendů. Ten první se uskuteční poslední dubnový víkend na domovském okruhu v Mostě po boku sérií ADAC GT Masters, ADAC TCR Germany a GT4 Central European Cup. Po úvodním závodu v Mostě budou následovat rakouský Red Bull Ring (18.-20. květen) a Tor Poznań v Polsku (15.-17. červen), obojí po boku FIA CEZ, německý Lausitzring (13.-14. července) spolu s P9 Challenge, Slovakiaring (17.-19. srpna) s FIA CEZ, poté opět mostecký autodrom při FIA Truck Prix (31. srpna – 2. září). Sezónu zakončí Octavia Cup na německém Nürburgringu po boku ADAC Westfalen Trophy (12. – 14. října).

Budeme závodit například na okruzích spjatých s F1 nebo se sérií DTM. Navíc nám budou po boku prestižní série. Vedle mezinárodní série ADAC pojedeme také třeba s evropskými trucky a s FIA CEZ. Jsem rád, že dva závody se pojedou v Německu, protože právě odtamtud zaznamenáváme nárůst zájmu o Octavia Cup,“ říká zástupce promotéra Pavel Mařan.

Během závodních víkendů budou odjety vždy dva závody, kterým bude předcházet volný trénink a klasifikace, jejíž výsledky určí pořadí aut na startovním roštu pro ostrý závod. Body se závodníkům udílí po skončení každého závodu, přičemž bodovaných je prvních 10 pozic. Bonusové body si závodníci mohou odnést také za nejlepší výsledek v kvalifikaci nebo za nejrychlejší odjeté kolo. Kromě celkového vítěze Octavia Cupu bude vyhodnocený také nejlepší Junior, což je kategorie pro závodníky do 23 let věku. Pro všechny vozy platí pravidlo stejné konstrukce vozu, stejných závodních pneumatik a stejného paliva.

Do sezóny 2018 se přihlásilo celkem 17 jezdců, z nichž zhruba polovina jsou tuzemští jezdci a polovina zahraniční závodníci z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska nebo Litvy. Mezi přihlášenými jezdci jsou jak ostřílení závodníci, tak jezdci, kteří sice nemají známá jména, ale v rámci prezentačních jízd překvapili svou rychlostí. „S třetí generací cupových octavií jsem jel asi dvakrát v roce 2016 a už tenkrát se mi to docela líbilo. Od té doby navíc ještě technika prošla řadou změn a vylepšení, takže se na to těším. Více jsem toho odjezdil v jedničkové a dvojkové octávce, které ještě měly klasické sekvenční řazení. Technika se od té doby dost posunula, s turbem je auto divočejší,“ říká mistr Evropy cestovních vozů FIA ETCC z roku 2015 Michal Matějovský, který do vozu usedne hned na prvním klání v Mostě. Jedinou ženou ve startovním poli je Tereza Zajíčková. Tu čeká vůbec první závodní sezóna.

Promotérem seriálu je firma Benet s.r.o., zastoupená Josefem Zajíčkem. Zástupcem promotéra pro sezónu 2018 je Pavel Mařan. V realizačním týmu je také známý loňský mistr Evropy cestovních vozů FIA ETCC Petr Fulín a závodnice a lektorka Michaela Maňovská.

Kalendář Octavia Cupu 2018

29/04/2018 Autodrom Most (CZE)

19/05/2018 Red Bull Ring (AUT)

17/06/2018 Poznań (POL)

15/07/2018 Lausitzring (GER)

19/08/2018 Slovakiaring (SVK)

02/09/2018 Autodrom Most (CZE)

13/10/2018 Nürburgring (GER)

 

 

Startovní listina Octavia Cup 2018

 

Start No.

 

Jezdec / Driver

 

Tým / Team

1

2

Marek Rzepecki*

Marek Rzepecki

2

3

Wolfgang Kriegl*

Pfister Racing

3

4

Jaroslav Novák

Action racing

4

7

Bohuš Šesták*

Bohuš Šesták

5

8

Michal Petrů

Action racing

6

9

Jakub Klobása

X-tuning

7

13

Bjoern Dietrich*

Pfister Racing

8

17

Maciej Laszkiewicz

FULLINRACE academy

9

18

Martin Machala

FULLINRACE academy

10

19

Jonas Karklys*

FULLINRACE academy

11

20

Michal Matějovský*

FULLINRACE academy

12

24

Adam Rzepecki*

Adam Rzepecki

13

33

Matouš Kubů

TBA

14

69

Tereza Zajíčková

FULLINRACE academy

15

76

Petr Čížek

FULLINRACE academy

16

96

Petr Fulín jr.*

FULLINRACE academy

17

 

TBA

Yawspeed

*jezdci, kteří startují v režimu race-by-race

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu