Vyhledávání

Pavel Machulda vyhrál na Masarykově okruhu další podnik Carbonia Cupu

HKC Racing Team o víkendu bodoval na dvou frontách

Mostecká závodní stáj začala letošní motoristickou sezónu skutečně rázně. Jezdec HKC Racing Teamu Pavel Machulda vyhrál na Masarykově okruhu u Brna s formulí další podnik atraktivního Carbonia Cupu a jeden z nejmladších pilotů Dan Skočdopole na motokáře ukořistil bronz ve třídě Bambini při startovním víkendu mistrovství republiky na okruhu v Sosnové u České Lípy.


Pavel Machulda v Brně stejně jako v Mostě před dvěma týdny nenašel přemožitele. Exceloval v obou kvalifikačních jízdách a pak i v samotném závodě. Zlatý věnec od organizátorů si tak nechal nasadit na krk zcela oprávněně. "Cítím se opravdu zvláštně, vždyť na těchhle stupních vítězů stálo tolik slavných osobností motorsportu z celého světa. Tolik šampiónů zvučných jmen. Mám opravdu radost. Brněnskou trať jsem neznal tak detailně jako mosteckou a byla to trochu výzva. Ale skvěle připravená technika mi pomohla a já mám další body," komentoval své druhé letošní zlato Pavel Machulda.

O stovky kilometrů dál, na motokárové trati v Sosnové u České Lípy se konal úvodní podnik Mistrovství České republiky v kartingu Mogul 2011 a to byla příležitost zase pro líheň mladých talentů, kterou mostecký tým pěstuje. Zcela nejlépe se tu v kvalifikacích a dvou bodovaných rozjížďkách předvedl teprve sedmiletý Dan Skočdopole. Součet výsledků jej ve finále poslal dokonce na stupně vítězů, když si na ně vyšplhal pro pohár a bronzový věnec za celkově třetí místo za celý víkendový výkon.

"Tohle byl skutečně hezký zážitek, Dan už prolamuje tu pomyslnou hranici, kdy se malý pilot pořád jen učí a pak, jakoby skokem, raketově vystartuje mezi ty nejlepší," řekl na závěr víkendu šéf stáje a trenér nejmenších závodníků Ivan Houzák. "Pochopitelně je nutné pochválit všechny, kdo tentokrát v našich barvách jeli a kromě Danova výkonu je určitě potřeba zmínit i hezké deváté místo úplného nováčka Adama Řehoře v kategorii Easy 50 a pátou příčku Tomáše Nigrina, který startoval spolu s Danem ve třídě Bambini. Sezóna je rozjetá podle všeho velice dobře a budeme se snažit bodová konta jednotlivých jezdců stále rozšiřovat," doplnil ještě Ivan Houzák.


(25.4. 2011)

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu