Vyhledávání

Petr Fulín úspěšný i při premiéře s Audi A4 DTM na Slovakiaringu

Petr Fulín v pohárové pauze sbíral mistrovské body s Audi A4 DTM 
Získat medailové umístění v prestižní Seat Leon Supercopě je letos hlavní cíl Petra Fulína. Plzeňský jezdec k tomu má blízko. Před posledními dvěma závody je na druhé příčce. V poháru je ale nyní více než měsíční přestávka, o další body se bude bojovat až 16. září na Oscherslebenu, a tak Petr rád využil nabídky týmu BRT zúčastnit se o minulém víkendu domácího šampionátu na Slovakiaringu s vozem Audi A4 DTM. Po dvou letech tak usedl do tohoto špičkového vozu a ve dvou sprintech divize 4 dojel dvakrát třetí. Program si ještě zpestřil startem v European R cupu vozů radical a ani tady nechyběl na stupních vítězů. 

„Výsledky na Slovakiaringu nebyly podstatné, protože hlavně jsem se chtěl udržet v závodním tempu přes dlouhou pauzu v Supercopě. Tam mi jde o hodně. Víkend na Slovakiaringu byl hodně náročný i kvůli velice teplému počasí, ale cíl to splnilo. Petrovi Najmanovi z týmu BRT musím opravdu poděkovat. Měl jsem z toho velice dobrý dojem.  Všechno fungovalo, jak mělo a spolupráce s techniky Audi to byla radost. Zpětná vazba fungovala dokonale. Mé pocity z jízdy a rady obou inženýrů se postupně přenášely jak na nové nastavení auta, tak pochopitelně i na mírnou změnu jezdeckého stylu. Vše, co jsme udělali, se prakticky okamžitě podepisovalo na stále se lepšících časech. V kvalifikaci se nám dokonce podařilo vklínit se mezi mercedesy a vyjet si první řadu.

V závodě jsem byl dvakrát třetí. Pozitivní dojem nemám z obdržených pohárů, ale z nově získaných zkušeností. Samotné umístění beru s rezervou. Na startu bylo totiž pět vozů specifikace DTM. Problémem je, že každé auto mělo jiný rok výroby a bylo tedy i jinak rychlé. Nejnovější jsou oba mercedesy a naopak slovenské Audi TT mělo situaci s přítlakem jistě nejhorší. Byl to skvělý víkend a já si to díky perfektní spolupráci s celým týmem maximálně užil. BRT patří tedy velký dík a to nejen za profesionální přístup, ale i za rodinnou a přátelskou atmosféru.

Poděkovat musím i Radkovi Barešovi, neboť i on mě o víkendu nechal svézt. Vůbec poprvé jsem si vyzkoušel závod s radicalem a musím říci, že mě tato série mile překvapila. V prvním závodě se mi přehříval motor a já raději odstoupil. Ve druhé jízdě jsem si jízdu s otevřeným autem už naplno užíval. Cíl jsem protnul jako druhý, což bylo na použitých pneumatikách asi mé maximum. Pozitivní bylo pro mne zjištění, jak hezká série u nás nenápadně vznikla. Kéž bych tak mohl jezdit úplně všechno“, poznamenal Petr Fulín.

 
Goodwill Media
 
Výsledky – Mistrovství ČR D4 (Slovakiaring)
Sprint – sobota:
1.      T. Kostka
2.      F. Sládečka (oba Gravity-Charouz Racing - Mercedes-Benz C DTM),
3.      Petr Fulín (Tým BRT - Audi A4 DTM)
4.      M. Matějovský (Tým BRT – Audi A4 DTM)
5.      T. Liedl (SK – Audi TT DTM)
Sprint – neděle:
1.      T. Kostka
2.      Š. Rosina (oba Gravity-Charouz Racing - Mercedes-Benz C DTM),
3.      Petr Fulín (Tým BRT - Audi A4 DTM)
4.      A. Herbeck (Rock Media – Pagani Zonda)
5.      T. Liedl (AST - Audi TT DTM)
 
 
 PR
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu