Vyhledávání

Peugeot 908 si v Le Mans sérii z Monzy odváží zlato

Peugeot 908 si v Le Mans sérii z Monzy odváží zlato

Posádka Sarrazin/Lamy s vozem Peugeot 908 FAP Hdi si z Monzy odváží zlato. Za svůj výkon si ho plně zasloužili. Druhé místo z Barcelony opět zopakovala dvojice Prémat/Rockenfeller s Audi R10 Tdi. I přes počáteční obtíže, kdy startovali z boxů, se nakonec prodrali polem soupeřů a druhé místo v LMP1 jim zatím zajistilo vedení i v průběžné klasifikaci této kategorie. Třetí, trochu překvapivě, skončili Primat a Tinseau s prototypem Pescarolo.

Poslední bodovanou příčku obsadili ve třídě LMP1 Mücke a Jan Charouz s vozem Lola Aston Martin. V průběžném pořadí patří naší stáji Charouz Racing Systém páté místo se sedmi body. Až za nimi je dvojice Capello/McNish s továrním Audi R10 Tdi, což je dobrý výsledek a mezi jedci s benzínovými motory jim patří zatím první místo. V divizi LMP 1 zajeli velmi pěkně také Kerr a Hall na Creation CA-07 Aim a do hodnocení Le Mans Serie si připsali 5 bodů.

Slabším prototypům LMP2 opět vládla značka Porsche a vůz RS Spyder, který letos patří mezi nové vozy, i když v Americe slavily úspěchy již dříve. Závod v Monze patřil dvojici Dánů Elgaard/Nielsen z týmu Essex. Vítězové z Barcelony Van Merkstejn a Verstappen si dojeli tentokrát s dalším vozem Porsche pro druhou příčku. I přes to vedou klasifikaci LMP2.

Výrazné zlepšení dosáhl tým Horag Racing ze Švýcarska. Trojice Lammers/Lienhard/Theys si z Monzy odvezla za třetí místo v LMP2 šest bodů. Body však patřili i Japonci Nodovi, který jel ve dvojici s J. de Pourtalesem na Lole Mazda. Trocha smůly zbyla na Bruichladdich Radical a vůz byl v průběhu závodu odtažen nepojízdný do depa a znamenal návštěvu safety caru na trati. Opět nedojel prototyp Lucchini Judd s Italy Didaio a Francionim.

Ve velkých GT1 vozech nenastala žádná velká změna. Tomáš Enge s Garciou proháněli další 3 soupeře a vítězství si na voze Aston Martin DBR9 zasloužili. V celkové klasifikaci jsou druzí za dvojicí Goueslard/Moreau.

Na Monze zvítězila v kategorii GT2 trojice Nielsen/Simonsen/Westbrook na Porsche 997 GT3 RSR. Celkové klasifikaci však zatím dominuje posádka Ehret/Kaffer s Ferrari 430GT2. Stáj Farnbacher Racing zatím může tiše oslavovat. Body na Monze získal s Spyker C8 Laviolette ze Speedy Racing Teamu.

Výsledky Le Mans Series Monza:

LMP1 prototypy:

Lamy/Sarrazin – Peugeot 908 FAP Hdi

Premat/Rockenfeller – Audi R10 Tdi

Primat/Tinseau – Pescarolo Judd

Kerr/Hall – Creation CA-07 Aim

Gene/Minassian – Peugeot 908 FAP Hdi

LMP2 prototypy:

Elgaard/Nielsen – Porsche RS Spyder

Van Merkstejn/Verstappen – Porsche RS Spyder

Lammers/Lienhard/Theys – Porsche RS Spyder

LM GT1:

Enge/Garcia – Aston Martin DBR9

Goueslard/Moreau/Berreta – Corvette C6-R

Blanchemain/Dumez/Manopoulos – Corvette C6-R

LM GT2:

Nielsen/Simonsen/Westbrook – Porsche 997 GT3 RSR

Ehret/Kaffer – Ferrari F 430 GT2

Aucott/Daoudi – Ferrari F 430 GT2

Na startu v Monze se sešlo 45 vozů a další závod startuje již v Květnu na autodromu v belgických lázních Spa.Vláďa Rožánek

 

Fotogalerie

LMS 2007 - 1000 km v Silverstone, foto BPA, P. Frýba

foto BPA, P. Frýba

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu