První polovinu seriálu Carbonia cup 2011 Foxtoys Day uzavřel víkend na Slovakiaringu

Carbonia cup poprvé za hranicemi

První polovinu seriálu závodů Carbonia cup 2011- Foxtoys Day uzavřel víkend na nově vybudovaném a vysoce moderním okruhu Slovakiaring nedaleko Orechové Potoně. Sobotní program se tradičně nesl v duchu stavění zázemí, přípravy vozů a oficiálních technických kontrol.

Stejně jako v Brně, i na Slovakiaringu byly k vidění v akci skvostné stroje. Nechybělo zde Porsche 911 GT2 RS, 4 Caterhamy, 3 velmi rychlé speciály BMW od BP Autosport Bruntál, nádherne vozy Mustang – Shelby, či projekt formule MX 1-11.

V dopoledním programu měli jezdci k dispozici celkem 1,5 hodiny čistého času pro seznámení s tratí. Během tří 30 minutových volných tréninků tak byla spousta prostoru pro hledání ideálního nastavení a závodní stopy na okruhu, který mnozí jezdci absolvovali vůbec poprvé v životě.

O postavení na startovním roštu se rozhodovalo v půlhodinovém měřeném tréninku.

Závod byl pro tentokrát vypsán na 20 minut. K vidění byly opět velmi zajímavé souboje, krásnou podívanou nabídly jak bitvy silných strojů o co nejlepší příčky, tak i skvělá jízda Tomáše Erdélyiho startujícím na voze BMW M3 GTR v týmu Šenkýř Motorsport, známém především z domácích okruhových šampionátů. Tomáš Erdélyi zajel bezkonkurenčně nejrychlejší čas závodu, který měl hodnotu 2,18:652. Někteří jezdci dokonce prověřily i bezpečnostní únikové zóny, kolize se však naštěstí obešly bez újmy na zdraví. Bohužel, kvůli velkému množství oleji na trati, který unikl z jednoho z vozů, musel být závod předčasně ukončen.

Po odklizení oleje dostali všichni účastníci včetně diváků možnost svézt se s vlastním vozem na závodním okruhu.

V podvečer na závěr programu přebrali nejlepší jezdci ocenění z rukou krásných hostesek.

Druhou polovinu seriálu odstartujeme 6.7. 2011 závodem opět na Slovakiaringu.