Vyhledávání

První polovinu seriálu Carbonia cup 2011 Foxtoys Day uzavřel víkend na Slovakiaringu

První polovinu seriálu Carbonia cup 2011 Foxtoys Day uzavřel víkend na Slovakiaringu

Carbonia cup poprvé za hranicemi

První polovinu seriálu závodů Carbonia cup 2011- Foxtoys Day uzavřel víkend na nově vybudovaném a vysoce moderním okruhu Slovakiaring nedaleko Orechové Potoně. Sobotní program se tradičně nesl v duchu stavění zázemí, přípravy vozů a oficiálních technických kontrol.

Stejně jako v Brně, i na Slovakiaringu byly k vidění v akci skvostné stroje. Nechybělo zde Porsche 911 GT2 RS, 4 Caterhamy, 3 velmi rychlé speciály BMW od BP Autosport Bruntál, nádherne vozy Mustang – Shelby, či projekt formule MX 1-11.

V dopoledním programu měli jezdci k dispozici celkem 1,5 hodiny čistého času pro seznámení s tratí. Během tří 30 minutových volných tréninků tak byla spousta prostoru pro hledání ideálního nastavení a závodní stopy na okruhu, který mnozí jezdci absolvovali vůbec poprvé v životě.

O postavení na startovním roštu se rozhodovalo v půlhodinovém měřeném tréninku.Závod byl pro tentokrát vypsán na 20 minut. K vidění byly opět velmi zajímavé souboje, krásnou podívanou nabídly jak bitvy silných strojů o co nejlepší příčky, tak i skvělá jízda Tomáše Erdélyiho startujícím na voze BMW M3 GTR v týmu Šenkýř Motorsport, známém především z domácích okruhových šampionátů. Tomáš Erdélyi zajel bezkonkurenčně nejrychlejší čas závodu, který měl hodnotu 2,18:652. Někteří jezdci dokonce prověřily i bezpečnostní únikové zóny, kolize se však naštěstí obešly bez újmy na zdraví. Bohužel, kvůli velkému množství oleji na trati, který unikl z jednoho z vozů, musel být závod předčasně ukončen.

Po odklizení oleje dostali všichni účastníci včetně diváků možnost svézt se s vlastním vozem na závodním okruhu.

V podvečer na závěr programu přebrali nejlepší jezdci ocenění z rukou krásných hostesek.Druhou polovinu seriálu odstartujeme 6.7. 2011 závodem opět na Slovakiaringu.

Těšíme se na Vás!Petra K.

 

Fotogalerie

Carbonia cup 2011 na Slovakiaringu

foto promotéra

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu