Richard Gonda (17) v premiéře ve World Series by Renault nezklamal

WSR 2011: Richard Gonda v premiéře nezklamal

Spokojený s výsledkem své premiéry ve World Series by Renault 2011 odjížděl po víkendu ze španělského Aragonu Richard Gonda. Mladík z Banské Bystrice obsadil v sobotním prvním závodu Eurocupu Formula Renault 2.0 v silné konkurenci solidní 19. místo. Druhý nadějně rozjetý závod v neděli nedokončil kvůli technickým problémům.

Po čtvrtečním příjezdu na okruh Motorland a vybudování depa Křenek Motorsportu absolvoval Richard v pátek dva tréninky. Na základě naměřených dat s týmovým inženýrem důkladně probrali klíčová místa trati. Následoval předsezónní brífink, na kterém byli závodníci důkladně seznámeni s pravidly soutěžních víkendů WSR.

V sobotu ráno 17letý talent nejprve absolvoval svou první ostrou kvalifikaci ve WSR. Čtrnácté místo v jedné ze dvou skupin jej povzbudilo před prvním závodem. V něm Richard výborně odstartoval, úspěšně se vyhnul hromadné havárii v prvních řadách a posunul se výrazně dopředu. V průběhu závodu svou pozici ještě vylepšil až na konečné 19. místo z 34 startujících. „Byl to pro mě nečekaný výsledek a příjemné překvapení,“ netajil spokojenost po své premiéře mezi výrazně zkušenějšími jezdci stříbrný závodník Carpathian Cupu 2010. Zbytek dne Richard věnoval nastavení své formule a taktické poradě před nedělními boji na trati.

Následující den zvládl Gonda kvalifikaci o dvě příčky lépe než v sobotu. Své časy vylepšoval v každém kole, takže do druhého závodu nastupoval s optimismem. Opět výborně odstartoval, ihned získal dvě pozice a v čele jedné ze skupin zajížděl kvalitní časy. Pak průběh závodu narušily žluté vlajky, Richard zvolnil, aby se vyhnul kolizi, a po restartu ztratil tři příčky. Ve chvíli, kdy se opět tlačil dopředu, se bohužel nevyhnul drobné kolizi, po níž už nenastartoval motor a závod pro něj v devátém okruhu skončil.

„Škoda nedělní smůly, ale celkově jsem velmi spokojený. Jezdilo se mi v pohodě. Sobotní 19. místo mě potěšilo, v neděli to ze začátku vypadalo velmi slibně - škoda zhaslého motoru po kolizi. Každopádně se už moc těším na druhý soutěžní víkend na přelomu měsíce v belgickém Spa,“ uzavřel talentovaný Richard Gonda.

Kompletní výsledky 1. podniku Eurocupu Formule Renault 2.0 v rámci WSR 2011 naleznete v tomto odkazu.