Vyhledávání

SEAT León Eurocup 2009 : Michal Matějovský si přiváží body za sedmé místo na Oscherslebenu

Matějovský do prvního závodu v Oscherslebenu ze třetí řady
- 4. 9. 2009, Oschersleben, Německo -

Vyrovnanými výkony v pátečních volných tréninkových jízdách se po letní přestávce vrátil do seriálu SEAT León Eurocup jezdec týmu SUNRED - BRT Michal Matějovský. Páteční počasí nebylo úplně ideální. Na okruhu v Oscherslebenu střídaly slunečné momenty podmračenou oblohu a chvílemi to dokonce vypadalo na déšť. Nakonec se ale jak úvodní tréninkové jízdy, tak i podvečerní důležitá kvalifikace konaly na suchu.

"Nejlepší čas se mi podařilo zajet ke konci doby vymezené pro kvalifikační jízdy, přesto že už v té době byla trať hodně špinavá a bylo tu velké riziko smyku. Ze třetí řady na startovním roštu sobotního závodu mám velkou radost a mým cílem je samozřejmě dojet nejen na bodech, ale udělat maximum pro získání pozice na stupních vítězů," řekl po skončení kvalifikace v Oscherslebenu Michal Matějovský, který na tomto okruhu obhajuje úspěšný start z loňského roku, kdy zde v prvním závodě skončil na 3. místě. Sobotní závod seriálu SEAT Leon Eurocup 2009 začíná v Motorsport aréně Oschersleben v 17.15 hodin. 

Matějovský po startu sobotního závodu v Oscherslebenu na první místo
- 5. 9. 2009
Michal Matějovský po pátečním měřeném tréninku, kde zajel šestý nejlepší čas, startoval v sobotním závodě na německém okruhu Oschersleben ze šesté startovní pozice třetí řady startovního roštu. Po skvělém startu se dostal na 1. místo a v úvodních kolech si postupně zvětšoval náskok. Pak však vyjel na trať Safety Car díky jednomu z karambolů v hloubi startovního pole. Po zajetí SC do boxů se Michal propadl na 2. místo a následně si při souboji s Italem Larinim si poškodil řízení. Nakonec musel svůj vůz odstavit.

V nedělním závodě tak bude Matějovský startovat ze zadních pozic, s cílem dostat se na bodované místo v cíli. 

Matějovský si přiváží body z nedělního závodu
- 6. 9. 2009
Michal Matějovský po odstoupení v sobotním závodě na předposledním podniku SEAT León Eurocup 2009 startoval v nedělním závodě za zadní, šestnácté pozice startovního roštu. Během závodu se ale dokázal postupně propracovat až na 7. příčku a v cíli čtrnáctikolového závodu tak skončil na tolik potřebném bodovaném místě.

"Podařilo se mi ze zadních pozic dostat se do první desítky a bodovat. Je jen škoda, že už mě od 4. kola přestalo fungovat auto a trápil jsem se s nedotáčivostí vozu. Také mám pocit, že motor ztrácel výkon. Včerejší závod byl opravdu velmi smolný a předznamenal průběh celého víkendu. Dnes se mi ale podařilo zajet na body a to je dobré. Už se moc těším na poslední víkend sezóny SEAT León Eurocupu, který se koná za 14 dnů v italské Imole," řekl po závodech v Oscherslebenu jezdec týmu SUNRED-BRT Michal Matějovský, který si odsud přiváží 2 body.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu